Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Od severozahoda se bo povsod zjasnilo, popoldne bo večinoma sončno. Pihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Avtobusno postajališče Dol pri Borovnici


OBČINSKE

| |
19.05.2018      13:53
A A

Avtobusno postajališče Dol pri BorovniciPrometna ureditev, avgust 2017, izvedbeni načrt.
Prometna ureditev, avgust 2017, izvedbeni načrt.
Deli:

Postopki pri pridobivanju potrebne projektne dokumentacije, posebno ob regionalnih cestah, so zahtevni in dolgotrajni, želja občanov in seveda tudi občine pa je, da bi se stvari hitreje odvijale in da se enkrat začeta naložba čimprej pokaže na terenu, uspešno zaključi in  gremo lahko naprej. Strinjali smo se, da je treba avtobusno postajališče Dol, ki si v zadnjih letih mogoče niti ne zasluži več tega imena, celovito obnoviti. Glede na to da je smiselno urejati postajališče na obeh straneh ceste, na tem območju pa je še ekološki otok, je bilo treba dokumentacijo pripraviti v skladu z zahtevami Direkcije RS za infrastrukturo (DRSI), kjer bližnjic preprosto ni. Cesta je preozka, zahteve pri obnovi postajališč pa so jasne, treba je narisati sredinsko črtoa, za kar pa mora biti vozišče ustrezno široko. Zagotavljati je treba preglednost in zadostiti zavijalnim radijem za avtobus, postaviti ustrezno signalizacijo in osvetliti območje.    

Na začetku leta 2017 je občina Borovnica naročila projektno dokumentacijo za obnovo avtobusnega postajališča na Dolu pri Borovnici. Proces, preden je prva lopata na terenu, je pri tovrstnih naložbah večkrat nerazumljivo dolg oz. razumljiv, če upoštevamo vse postopke, ki jih je treba speljati. Začne se z geodetskim posnetkom in idejno zasnovo. Junija lani je direkcija RS za infrastrukturo opravila terenski komisijski pregled upravičenosti postavitve avtobusnega postajališča. Nato smo izdelali projektno nalogo, ki je bila avgusta potrjena. Sledila sta geološko-geomehanski pregled in izvedbeni načrt, na osnovi katerega smo  pridobili potrebna soglasja pristojnih soglasodajalcev. Nazadnje smo februarja letos pridobili še vodno soglasje. Decembra lani smo se z DRSI dogovorili, da bodo izvedbo projekta prevzeli oni in bo občina nastopala le kot sofinancer. Aprila letos smo z ministrstvom za infrastrukturo podpisali sporazum o sofinanciranju, ki definira obveznosti pogodbenih strank. Ministrstvo bo zdaj pripravilo razpis za izvajalca in upamo, da bomo poleti, po letu in pol, končno lahko zakoličili meje, do katerih bo posegla lopata.

V vmesnem času je prišlo do prometne nesreče in zaradi varnosti smo bili primorani avtobusno hiško odstraniti že pred postavitvijo nove. »Pred Borovnico je pozabljena vas po imenu Dol,« se je glasilo ironično sporočilo ene od aktivnih občank, ki je upravičeno začudena nad postopki pri postavitvi postajališča. Z razlago ji lahko pojasnimo le, da se več kot leto in pol že dela na projektu, postopki pa terjajo svoj vrstni red.

 

Občinska uprava 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva
30.09.2018 | Kultura
Dnevi strojništva
02.03. - 03.12.2018 | Kultura
Znanje brez meja
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva
28.09.2018 | Kultura
Noč ima svojo moč v Tehniškem muzeju Slovenije
30.09.2018 | Kultura
Dnevi strojništva
02.03. - 03.12.2018 | Kultura
Znanje brez meja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.