Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
15°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Analiza čistilne akcije


OBČINSKE

| |
17.04.2018      13:23
A A

Analiza čistilne akcijeDeli:

Letošnje čistilne akcija katera je 24.3.2018 potekala pod pokroviteljstvom občine Borovnica in  jo je koordiniralo Društvo Dolanskih fantov je udeležilo 12 društev, 76 njihovih članov in 1 občan, ki se je pridružil na dan akcije Akcija pobiranja se je pričela ob 9.00 uri in končala ob 12.00 uri s pozno malico. Za odlično enolončnico, ki jo je v vojaški kuhinji vojnih veteranov pripravil kuharski mojster Jure Furlan, si je čas  vzelo le malo udeležencev akcije. Po končanem zbiranju odpadkov je vreče z le temi  pobrala vrhniška komunala in jih odpeljala v zbirni center. Količina pobranega je razvidna iz slikovnega materiala.

Akcija je dobro uspela,  čeprav bi ob večji udeležbo pobrali še več smeti oz. bi očistili tudi nekatera območja, ki jih letošnji akciji nismo uspeli. V prihodnje je tako nujno zagotoviti ne le udeležbo vseh društev, temveč predvsem večjo udeležbo občanov. Poleg večje udeležbe bi k večjem uspehu in učinkovitosti prispevalo tudi, če bilo že na začetku leta znano, katero društvo bo to leto koordiniralo akcijo in bi predhodno opravilo ogled terena, s ciljem, da se ustrezno število prostovoljcev, ne glede na društveno pripadnost in razdelitev območij med društva, usmeri tja, kjer so največje količine odpadkov.  

Glede na letošnja opažanja je veliko odpadkov ob regionalni cesti, predvsem v bližini Petrolovega bencinskega servisa in od bifeja Škorpijon do Bistre. Očitno precej tistih, ki se na bencinskem servisu ne oskrbi samo z gorivom, temveč tudi z okrepčili in prigrizki, njihovo embalažo lahkomiselno odvrže kar skozi okno vozečega avtomobila. Zato bi v prihodnjih letih ob spomladanski čistilni akciji kazalo na samem bencinskem servisu organizirati tudi akcijo ozaveščanja o nesprejemljivosti tovrstnega početja.

Akcijo bi lahko popestrili tudi s tem, da bi ob njenem koncu organizirali tudi delavnico ustvarjanja umetniških izdelkov iz izbranih zbranih odpadkov in izdelke razstavili – recimo kar na bencinskem servisu ali pa ob kakšnem izmed »zelenih otokov«.

To ni zadnja letošnja čistilna akcija v občini. Ekologi brez meja v sklopu svetovne akcije čiščenja odpadkov 15. 9. 2018 pripravljajo tretjo, in po njihovih besedah tudi zadnjo akcijo Očistimo Slovenijo 2018. Njen namen je očistiti predvsem divja odlagališča odpadkov ter vzpostaviti ozaveščenost ter sistem nadzora in sankcioniranja, ki bo preprečil ponovno nastanek divjih odlagališč odpadkov. Več o akciji boste lahko pravočasno izvedli tudi v Našem časopisu.
Andrej Klemenc, foto: Peter Svete in Darko Mršič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.09.2018
Danes ni dogodkov.
22.09.201 | Kultura
Delavnica rezbarstva
23.09.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.