Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Sodobno optično omrežje na Lazah in Dolu


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU

| |
11.01.2015      9:37
A A

Sodobno optično omrežje na Lazah in Dolu


Kot verjetno že veste, se ob izgradnji kanalizacije razen nekaj metrov asfalta in nekaj cevi za javno razsvetljavo v naših dveh vaseh ni spremenilo skoraj nič.


Deli:
Zato smo v preteklem letu člani Vaškega odbora na pobudo krajanov izvedli anketo o zainteresiranosti občanov za priklop na sodobno informacijsko-optično omrežje.

Čeprav smo občani pobudo in zanimanje za optično telekomunikacijsko omrežje izrazili že ob samem načrtovanju kanalizacije, tega ni bilo v projektu in Občini Borovnica prav tako ni uspelo prepričati zainteresiranega investitorja o smotrnosti izgradnje.

Moj namen ni razprava o vzrokih in krivcih, temveč vam želim podati informacijo o tem, kako veliko zanimanja je za optično omrežje.

Vprašalnik je vrnilo kar 51 gospodinjstev, poleg teh pa sem dobil še seznam enega od vaščanov, ki je poskušal s podobno akcijo prepričati Telekom Slovenije v posodobitev omrežja na Dolu. Torej je bilo na koncu vseh, ki bi danes podpisali pogodbo za optični priključek, kar 56 ali ¼ vseh hiš na Dolu in Lazah, od tega pa večina že ima priključek za internet in bi šlo le za posodobitev.

Največ je bilo zanimanja za najhitrejši dostop do interneta (17) ter večje pakete storitev (19). Potencialni investitor pa lahko računa tudi na priključnino, ki bi jo bilo pripravljenih plačati več kot polovica interesentov (26).

Glede na zbrane podatke sem prepričan, da bi se ob začetku gradnje število interesentov še povečalo, potencialni investitor pa bi lahko del stroškov kril tudi iz priključnine.  

Zbrane podatke bom zdaj predal Občini Borovnica in upam, da ji bo uspelo prepričati kakega investitorja, da nam pripravi ponudbo za tako zaželeni optični priključek, ter bomo v naslednjih letih prešli na svetlobno hitrost, ob nevihtah pa nam ne bo treba izklapljati telefonskega priključka.

 

Igor Trček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.