Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

4. občni zbor Karla Barjanskega


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.04.2013      19:02
A A

4. občni zbor Karla Barjanskega


V soboto, 30. marca, smo se člani društva HUD Karel Barjanski zbrali na četrtem občnem zboru. Pregledali smo delo v preteklem letu, se zazrli v prihodnost, za občne zbore značilnim točkam pa dodali še ustanovitev nove sekcije in zahvalo članom, ki so najbolj zaslužni za izstopajoče dogodke.


Deli:

Po začetnem pozdravu predsednika društva Jožeta Zormana smo izvolili delovno predsedstvo, ki so ga sestavljali Bojan Čebela, Boris Bezek in Simon Pelko, in druge organe zbora. Najprej smo se posvetili poročilu o delu za preteklo leto. Pripravili smo več kot trideset dogodkov, število članov pa je v enem letu naraslo za 20 %. Lani so v javnosti najbolj odmevali večmesečni likovni tečaj, razstava Skriti svet, prireditev ob svetovnem dnevu vode in gledališka predstava Kovček. O svojem delu smo spregovorili tudi v radijski oddaji. 

Zaprtje Bara Borovnička je društvu jeseni resda za nekaj tednov onemogočilo razstave, a je to že decembra, po obnovi na Rimski 28, spet začelo svoje aktivnosti. Novonastala galerija je zahtevala veliko časa, dela in tudi finančnih sredstev, ki smo jih večinoma prispevali člani sami, pomagali so še nekateri občani. Žal nam vložka za obnovo ne bodo upoštevali nikjer, pa čeprav je s tem Borovnica dobila redno odprt razstavni prostor, v katerem imajo možnost predstavitve prav vsi. Od novega leta za prostor na stari pošti plačujemo tudi elektriko, obeta se še najemnina.

Kljub velikemu številu prireditev, selitvi in obnovi kukalnice je bilo finančno poslovanje društva lani pozitivno, predvsem zaradi prispevkov članov, brezplačnega dela in donatorjev. Hvala vsem. Konec leta je na računu ostalo 413,04 evra. Občina Borovnica nam je lani namenila 2.070 evrov, donatorji pa 693,40 evra. 

Poročilo nadzornega odbora je na zboru predstavil Andrej Klemenc in poudaril, da so vsa gradiva pripravljena vzorno in v skladu z računovodskimi standardi in zahtevami, ki omogočajo sledljivost in preglednost poslovanja. Častno razsodišče ni obravnavalo nobenega primera.

Po poročilu o delu v letu 2012 smo se posvetili načrtom za prihodnost. Prvi trije meseci so že za nami, z njimi pa tudi že kulturna dogajanja. V Galeriji Barje na stari pošti smo pripravili razstavo Marije Strnad, februarja pa se zazrli v triletno delo društva ter v sodelovanju z drugimi borovniškimi kulturnimi društvi in občino počastili slovenski kulturni praznik. Na Dolu še vedno poteka večmesečni likovni tečaj, pri različnih projektih pa sodelujemo tudi z OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica. Januarja je razstavo Skriti svet gostil Cankarjev dom na Vrhniki, ob svetovnem dnevu vode pa smo v Bistri pripravili odmevno prireditev Moja reka praznuje ter sodelovali z društvi in organizacijami iz sosednjih občin. Vse bolj se uveljavljamo tudi v širšem slovenskem prostoru, pri čemer se nam obeta sodelovanje s še večjim številom organizacij, zavodov in društev. Društvo se je marca vključilo v ZKD Vrhnika, na mesto podpredsednika je bil izvoljen naš član Bojan Čebela.

Predsednik društva je opozoril, da je program dela za leto 2013 dinamičen in vanj niso vključene vse dejavnosti, ki jih bomo izvedli. O njih se bomo dogovarjali še sproti, tudi termini niso zatrdno določeni. Posebnost našega društva je, da se ob posameznih dogodkih sekcije povezujejo po stroki in si med seboj tudi pomagajo. Do letos je imelo društvo sedem sekcij, na zboru pa smo ustanovili še eno, zgodovinsko. 

Do konca leta načrtujemo različne dogodke. Poleg razstav in tečajev bomo kolesarili po našem Barju in Sloveniji, ob tem pa nova spoznanja prek kulturnega udejstvovanja izrazili v besedi, glasbi, plesu, na slikarskih platnih in fotografijah ter jih seveda predstavili širši javnosti. Borovnica bo znova uživala ob ogledu gledališke predstave. Jeseni bi radi izvedli literarni natečaj in organizirali barjanski literarni maraton. Glasbeniki bodo maja začeli prirejati glasbene večere in bolj se bodo posvetili delu z mladimi. Zaključujejo tudi multivizijski projekt, zaradi katerega je društvo pravzaprav nastalo.

Člani društva smo na zboru znova predlagali spremembo pravilnika, po katerem borovniška občina deli finančna sredstva kulturnim društvom. Zastarel je in nenaklonjen sodobnejšim načinom kulturnega izražanja. Morali bi ga posodobiti, dopolniti in uskladiti z vsemi kulturnimi društvi, saj bodo le tako vsa enakovredno obravnavana. Menili smo, da bi morali prireditve večkrat obiskati ljudje, ki vodijo občino in v njej odločajo. Z društvi bi se morali pogovarjati, spoznati njihovo delo in težave ter jih sproti reševati. Nerazumno je, da društva dobivajo odgovore na razpis z večmesečno zamudo, denar, ki ga je vedno manj, pa posledično še kasneje.

Občni zbor smo zaključili z izpostavitvijo dela in dogodkov, ki so lani izstopali. Zanje so najbolj zaslužni Natalija Ambrožič, Damijana Stražišar, Jože Pristavec in Jože Zorman.   

 

HUD Karel Barjanski

Foto: Andrej Klemenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!