Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Veliki zamudnik Martin


KULTURA, DRUŠTVA

| |
14.12.2013      7:33
A A

Veliki zamudnik MartinVeliki borovniško-presersko-podpeški zbor
Veliki borovniško-presersko-podpeški zbor
Deli:

Borovničani so spomine na letošnje martinovo obujali še vse tja do konca novembra. Omislili so si celo novega patrona – Martina Zamudnika, kateremu so se navsezadnje priporočili tudi na tradicionalnem koncertu Štinglcov. Po njihovih besedah so s koncertom sicer malce zamujali, saj da je mlado vino že dolgo dozorelo, a nič ne de, saj ga v šolskih prostorih tako ne bi smeli okušati. Poleg tega gre pri Štinglcih, ki jih zadnje leto uri Alja Pešak, za "staro, preizkušeno sorto", ki se vedno prileže. Tako tudi tokrat, ko so se na domiselno okrašenem odru občinstvu predstavili z venčkom narodnih (deloma po izboru zamudnika Martina), od En starček je živel pa Bratci veseli vsi do Kob sodov ne blo, z njimi pa so zaigrali še Slavčki iz Kužnice ter Kvintet trobil Nauportus Vrhnika. Prva zasedba velja za avtohtono borovniško sorto, ki prisega na narodno-zabavne viže, medtem ko gre pri kvintetu pod umetniškim vodstvom Blaža Kovača za mešano zasedbo Borovničanov in Vrhničanov, ki melodije iščejo tudi čez lužo (Rosamunda, Can't take my eyes off you …). Množično so v goste tokrat prihlačali iz sosednje, brezoviške občine. Pretežno moški pevski zbor društva upokojencev Podpeč - Preserje ohranja status mešanega zbora z vsaj enim ženskim glasom, ki pa v nasprotju s Štinglci tu ni v vlogi zborovodje. To funkcijo opravlja Pavle Svete. Zapeli so nam marsikaj, tudi Nazaj, nazaj v domači kraj, ob čemer bi kdo nemara pomislil, da se jim toži po starih časih skupne, borovniško-preserske občine. Kakšni bi bili po nekem alternativnem razvoju lokalne samouprave lahko dandanes domači zbori, so nam dali okusiti čisto pri koncu, ko so zapeli skupaj z gostitelji Štinglci.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.