Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Se rojeva borovniški festival?


KULTURA, DRUŠTVA

| |
20.01.2016      17:06
A A

Se rojeva borovniški festival?Prijatelji za vedno
Prijatelji za vedno
Deli:

Dan po Miklavžu so se v Borovnico na že tretji Večer  z ansamblom Livada zgrnili kar šest gostujočih ansamblov in temu primerna množica ljubiteljev narodno-zabavne glasbe. Borovničani so vse skupaj tokrat še uspeli stlačiti v največjo dvorano, kar jih premore kraj, kako pa bo v bodoče, ne ve nihče. Bogat program, ki ga je povezoval nabriti Štajerec Tadej, so domači Livadi pomagali ustvariti Krimski lisjaki z Gornje Brezovice, gorenjsko-štajerska »naveza« ansambla Namig, ki ima za piko na i borovniško pevko Urško Lužar, štajersko-koroška »naveza« ansambla Naveza, tu pa so bili še člani ansambla Petan, pa Veseli Dolenjci in nenazadnje ansambel Jureta Zajca s prelestno pevko Tjašo Hrovat. Skoraj dveinpolurni koncert je postregel z naborom vrhunske domače glasbe, tako že uveljavljenih skladb kot tudi povsem svežih izpod nakovala prisotnih mladih ansamblov. Organizatorji pri tem niso pozabili na globok poklon velikanu slovenske narodno zabavne glasbe – Slavku Avseniku. Legendarna Na Golici je v tem kontekstu zadonela kot himna glasbenega sveta. Zaigrati pa so jo imeli čast mladi borovniški harmonikaši: Marcel, Franci in Nik. Žal plesnega prostora ni bilo prav veliko in še tistega so zasedali profesionalni plesalci Folklorne skupine Šumnik. Gostitelji Vid Vidic, Patrik Košir in David Rozman so sicer letošnji dogodek izkoristili tudi za to, da odpravijo nekatere zlobne govorice tako, da se jim je na odru pridružil nekdanji član Nejc Trček. »Še vedno smo prijatelji, še vedno se dobimo in igramo, pa naj se govori, kar hoče,« je bil kratek Vidic. Glasbeni večer se je sklenil s skupno pesmijo V dolini tihi, ki se je razlegla po dvorani, ter obljubo, da se snidemo ob letu osorej. Vid, Patrik in David pa bodo do tedaj ob Murkovih koledarjih (Tadejevo darilo) morali temeljito razmisliti, ali ni že nastopil čas, ko bi se »večer« morebiti moral preleviti v festival.

 

Damjan Debevec
Foto: Igor Trček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.