Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
30°C
16°C
NED.
29°C
17°C

Presenečenje na Božično noč

Decembra je zdaj že tradicionalna predbožična igrica za otroke razveselila najmlajše v naši dolini.

Zgodba govori o punčki Lili (Eva Turšič), ki od pričakovanja komaj zaspi, ko jo zbudita Božičkova škrata Lunica (Zala Turšič) ter Zvezdica (Barbara Debevec). Skupaj se odpravijo v Božičkovo hišo, kjer se skupaj posladkajo s piškoti in čajem. Ob kramljanju škrata Lili povesta, kakšne naloge opravljajo škrati in katero pomembno opravilo ima Božiček. 

Seveda sledi nepogrešljivi obisk hleva z jeleni ter delavnice za izdelavo igrač. 

Proti jutru se vrnejo k Lili v sobo in na kamin obesijo nogavico. Kmalu za tem se skozi kamin spusti Božiček in Lili ga preseneti …. 

Seveda je imel Božiček s seboj tudi darila za ostale Borovniške otroke …  

Tudi letos je igrico pripravilo Kulturno društvo Borovnica, gledališka skupina Šotki. Zgodbico je napisala in režirala Tončka Trček, ki je poskrbela tudi za sceno. Božiček je obljubil, da čez 47 tednov pride spet … 

 

KD Borovnica, I.T.   

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi