Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Martin Kojc – slovenski modrec


KULTURA

| |
07.12.2016      11:58
A A

Martin Kojc – slovenski modrec


115-letnico rojstva Martina Kojca (1903–1978) bo založba Domus, ki je izdala tudi uspešnico Učbenik življenja, v Borovnici obeležila s predstavitvijo treh knjižnih novosti.


Deli:

Verjetno je redek slovenski dom, v katerega duhovni velikan Martin Kojc še ni vstopil. Običajno njegove knjige vzamemo v roke takrat, ko je nam ali našim bližnjim težko, ko smo bolni ali na razpotju, ko ne vemo, kako naprej, ali ima vse skupaj sploh še smisel. Takrat nam znanec, prijatelj, največkrat pa najbližji sorodnik ponudi roko … in v roki knjigo Martina Kojca. »Ko je stiska največja, je pomoč najbližja,« pravita prevajalca njegove knjige Prebujajoči se človek ddr. Francka in Janez Premk. Oba sta bila dobra prijatelja pokojne Kojčeve žene Tončke in njenega sina Dušana. Skupaj so veliko govorili o Kojčevi misli, njegovem življenju in nauku, ki ga je zapisoval v knjige, potem ko ni več vodil praktičnih posvetovalnic v Berlinu in Ljubljani. Letos je pri založbi Domus izšla še knjiga Srečevanja z Martinom Kojcem in nov prevod Kojčeve knjige Moč spomina in pozornosti. Duhovna naslednika Martina Kojca, ddr. Francka in Janez Premk, bosta v organizaciji Knjižnice dr. Marje Boršnik in društva HUD Karel Barjanski v torek, 13. 12. 2016, ob 18. uri z nami v galeriji Barje (na Stari pošti) delila svoje vedenje in spomine ter ponazorila, kako pozornost in spomin urimo s stavkom: vsak začetek je težak.

Lepo vabljeni!

Dr. Eva Premk Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!