Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
3121

Martin Kojc – slovenski modrec

115-letnico rojstva Martina Kojca (1903–1978) bo založba Domus, ki je izdala tudi uspešnico Učbenik življenja, v Borovnici obeležila s predstavitvijo treh knjižnih novosti.

Verjetno je redek slovenski dom, v katerega duhovni velikan Martin Kojc še ni vstopil. Običajno njegove knjige vzamemo v roke takrat, ko je nam ali našim bližnjim težko, ko smo bolni ali na razpotju, ko ne vemo, kako naprej, ali ima vse skupaj sploh še smisel. Takrat nam znanec, prijatelj, največkrat pa najbližji sorodnik ponudi roko … in v roki knjigo Martina Kojca. »Ko je stiska največja, je pomoč najbližja,« pravita prevajalca njegove knjige Prebujajoči se človek ddr. Francka in Janez Premk. Oba sta bila dobra prijatelja pokojne Kojčeve žene Tončke in njenega sina Dušana. Skupaj so veliko govorili o Kojčevi misli, njegovem življenju in nauku, ki ga je zapisoval v knjige, potem ko ni več vodil praktičnih posvetovalnic v Berlinu in Ljubljani. Letos je pri založbi Domus izšla še knjiga Srečevanja z Martinom Kojcem in nov prevod Kojčeve knjige Moč spomina in pozornosti. Duhovna naslednika Martina Kojca, ddr. Francka in Janez Premk, bosta v organizaciji Knjižnice dr. Marje Boršnik in društva HUD Karel Barjanski v torek, 13. 12. 2016, ob 18. uri z nami v galeriji Barje (na Stari pošti) delila svoje vedenje in spomine ter ponazorila, kako pozornost in spomin urimo s stavkom: vsak začetek je težak.

Lepo vabljeni!

Dr. Eva Premk Bogataj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij