Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 19.06.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, le občasno ponekod v notranjosti zmerno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29, na Primorskem do 32 °C.
15°C | 30°C
sreda, 20.06.2018
16°C | 30°C
četrtek, 21.06.2018
17°C | 32°C
petek, 22.06.2018
18°C | 20°C
sobota, 23.06.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Torek, 19.6.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Martin Kojc – slovenski modrec


KULTURA

| |
07.12.2016      11:58
A A

Martin Kojc – slovenski modrec


115-letnico rojstva Martina Kojca (1903–1978) bo založba Domus, ki je izdala tudi uspešnico Učbenik življenja, v Borovnici obeležila s predstavitvijo treh knjižnih novosti.


Deli:

Verjetno je redek slovenski dom, v katerega duhovni velikan Martin Kojc še ni vstopil. Običajno njegove knjige vzamemo v roke takrat, ko je nam ali našim bližnjim težko, ko smo bolni ali na razpotju, ko ne vemo, kako naprej, ali ima vse skupaj sploh še smisel. Takrat nam znanec, prijatelj, največkrat pa najbližji sorodnik ponudi roko … in v roki knjigo Martina Kojca. »Ko je stiska največja, je pomoč najbližja,« pravita prevajalca njegove knjige Prebujajoči se človek ddr. Francka in Janez Premk. Oba sta bila dobra prijatelja pokojne Kojčeve žene Tončke in njenega sina Dušana. Skupaj so veliko govorili o Kojčevi misli, njegovem življenju in nauku, ki ga je zapisoval v knjige, potem ko ni več vodil praktičnih posvetovalnic v Berlinu in Ljubljani. Letos je pri založbi Domus izšla še knjiga Srečevanja z Martinom Kojcem in nov prevod Kojčeve knjige Moč spomina in pozornosti. Duhovna naslednika Martina Kojca, ddr. Francka in Janez Premk, bosta v organizaciji Knjižnice dr. Marje Boršnik in društva HUD Karel Barjanski v torek, 13. 12. 2016, ob 18. uri z nami v galeriji Barje (na Stari pošti) delila svoje vedenje in spomine ter ponazorila, kako pozornost in spomin urimo s stavkom: vsak začetek je težak.

Lepo vabljeni!

Dr. Eva Premk Bogataj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!