Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrosrčno strašilo in prelisičena lisica


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
12.01.2015      1:23
A A

Dobrosrčno strašilo in prelisičena lisicaZajček je pošteno prelisičil lisico.
Zajček je pošteno prelisičil lisico.
Deli:

Mlajši in najmlajši člani gledališke zasedbe borovniškega kulturnega društva, Šotki, so decembra prikovali pozornost najzahtevnejših vaških kritikov, se pravi otroške publike, z igrico Dobrosrčno ptičje strašilo. Jedro dogajanja decembrske igrice se je vrtelo okrog ptičjega strašila (Jan Kržič), ki je sredi žitnega polja po najboljših močeh podilo lakomne vrane. No, drugače niti ni moglo biti, saj kdo je pa že videl strašilo hoditi … razen seveda v Čarovniku iz Oza … In se najprej pri osamljenem strašilu oglasi zajček (Matic Pristavec), ki je slišal za bližnjo lisičjo gostijo, na kateri naj bi bil zaželen kot glavna točka večera oz. večerje. A strašila tisti trenutek ne zanima nič bolj kot to, da bi mu nekdo vendarle obrnil list v knjigi, ki jo je na polju izgubila kmetova hči. Zajček bi mu pomagal, a mora bežati pred prihajajočo lisico (Iza Wallner). Ta seveda nima zajčkovih manir, od vseh vrlin ji še najbolj teče ostri jezik. Z njim se poloti strašila, s kremplji pa si prisvoji knjigo. A črke ji ne gredo preveč od tačk, zato si jo sklene strašilo malce privoščiti. Podoben sklep napravi tudi mimoidoči pujsek (Jošt Kržič). V njuni pripovedki se zajček splazi lisici za hrbet in pobegne na varno v brlog. Lisici takšen konec seveda nikakor ni povšeči, še posebej, ker se to zares pripeti. Kregu naredi konec pujsek, ki knjigo meni nič, tebi nič gladko pohrusta, podobno usodo pa napove lisici, ki zato urno zapusti prizorišče. Igrice je bilo morda s tem konec, presenečenja za najmlajše pa še ne, saj so si z vztrajnim klicanjem na oder priklicali še belobradega možaka s košem slaščic.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.