Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrosrčno strašilo in prelisičena lisica


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
12.01.2015      1:23
A A

Dobrosrčno strašilo in prelisičena lisicaZajček je pošteno prelisičil lisico.
Zajček je pošteno prelisičil lisico.
Deli:

Mlajši in najmlajši člani gledališke zasedbe borovniškega kulturnega društva, Šotki, so decembra prikovali pozornost najzahtevnejših vaških kritikov, se pravi otroške publike, z igrico Dobrosrčno ptičje strašilo. Jedro dogajanja decembrske igrice se je vrtelo okrog ptičjega strašila (Jan Kržič), ki je sredi žitnega polja po najboljših močeh podilo lakomne vrane. No, drugače niti ni moglo biti, saj kdo je pa že videl strašilo hoditi … razen seveda v Čarovniku iz Oza … In se najprej pri osamljenem strašilu oglasi zajček (Matic Pristavec), ki je slišal za bližnjo lisičjo gostijo, na kateri naj bi bil zaželen kot glavna točka večera oz. večerje. A strašila tisti trenutek ne zanima nič bolj kot to, da bi mu nekdo vendarle obrnil list v knjigi, ki jo je na polju izgubila kmetova hči. Zajček bi mu pomagal, a mora bežati pred prihajajočo lisico (Iza Wallner). Ta seveda nima zajčkovih manir, od vseh vrlin ji še najbolj teče ostri jezik. Z njim se poloti strašila, s kremplji pa si prisvoji knjigo. A črke ji ne gredo preveč od tačk, zato si jo sklene strašilo malce privoščiti. Podoben sklep napravi tudi mimoidoči pujsek (Jošt Kržič). V njuni pripovedki se zajček splazi lisici za hrbet in pobegne na varno v brlog. Lisici takšen konec seveda nikakor ni povšeči, še posebej, ker se to zares pripeti. Kregu naredi konec pujsek, ki knjigo meni nič, tebi nič gladko pohrusta, podobno usodo pa napove lisici, ki zato urno zapusti prizorišče. Igrice je bilo morda s tem konec, presenečenja za najmlajše pa še ne, saj so si z vztrajnim klicanjem na oder priklicali še belobradega možaka s košem slaščic.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.