Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Iz kopalnice v osrčje pragozda


KRONIKA

| |
10.01.2015      1:20
A A

Iz kopalnice v osrčje pragozdaIn potem se doma pohvališ, da imaš kopalnico lepšo od sosedovega gozda …
In potem se doma pohvališ, da imaš kopalnico lepšo od sosedovega gozda …
Deli:

Pred letom in pol je val ogorčenja pa tudi posmeha – še posebej, ko so ga zgrabili – sprožil neki intelektualni siromak, ki si je dal opraviti s kar šestnajstkilometrsko potjo, da je sredi gozda nad Zabočevom pod cesto stresel prikolico komunalnih odpadkov. Takšnih, ki bi jih zlahka ločil na le nekaj metrov oddaljenem ekološkem otoku. Kako širokokotno je zinil, ko so mu na vrata potrkali inšpektorji in je poleg stroškov za bencin moral poravnati še kazen ter odstranitev odpadkov, žal nismo nikdar izvedeli. A kakor si ga je večina zapomnila kot posebneža, so si ga nekateri, redki sicer, a vseeno, vzeli za svetel vzor. Eden teh se je očitno pred kratkim lotil temeljite jesenske prenove kopalnice, kar pa mu je po njej ostalo – ploščice, cement, folije in prazni hoboki vrhunskega Jupola (z 10-odstotnim gratisom), je lepo odpeljal. V gozd. Se razume. Pa ne kamorkoli, temveč kar dobre tri kilometre daleč od najbližje človeške naselbine, globoko v meniševske gozdove, na območje Dolgih talov. Ker tod še volkovi in medvedje brez GPS-a težko najdejo domov, je toliko manj verjetno, da bi si pustolovščino v neznane pragozdove s prikolico gradbenih odpadkov privoščil kak meščanski Vrhničan ali celo prebivalec »najlepšega mesta na svetu«. Drži pa, da je Einstein nekoč ugotavljal nekaj o neskončnosti vesolja in človeške neumnosti … Kakorkoli, ljubitelji narave, ki so na deponijo naleteli, skozi leto po gozdu pospravijo marsikatero darilce dobrohotnih popotnikov in gozdarjev – od avtomobilskih sedežev do traktorskih in avtomobilskih pnevmatik, tudi embalažo od olja, bencina in čistil, ležečo po Otavščici in širše, so še pripravljeni naložiti na ramena in nesti v dolino, tujih kopalnic pa menda ne nameravajo. Zato so angažirali državni okoljski inšpektorat, ki že intenzivno išče brezvestne storilce.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.