Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Borovniški Liko – tretja runda


GOSPODARSTVO

| |
17.01.2014      15:13
A A

Borovniški Liko – tretja rundaBorovniška tovarna je znova v pogonu.
Borovniška tovarna je znova v pogonu.
Deli:

Po neslavnem propadu prvega poskusa oživitve borovniške lesne industrije na temeljih zapravljenega Lika Pohištva (oz. raznih XY projektov), poimenovanega Liko Erles, lansko jesen, so govorice, da se pripravlja ustanovitev že tretjega podjetja na istem prostoru, v začetku decembra vendarle meso postale. Nekdanjima zaposlenima je za projekt oživitve Lika, tokrat pod imenom "L.ASK, proizvodnja pohištva, d. o. o.", uspelo pridobiti dovolj investitorjev – menda predvsem dosedanjih kupcev Likovih izdelkov –, da so lahko vsaj v minimalnem obsegu zagnali proizvodnjo. Ustanovni kapital družbe znaša 50.000 EUR, njen največji, 40-odstotni lastnik in direktor je Ljubljančan Jure Krajnc, sicer tudi bivši, odstavljeni direktor bankrotiranega Cestnega podjetja Ljubljana. S 30 % mu sledi Vrhničan Karel Jurjevčič, del vodstvenega kadra preteklih Likovih inačic. Nato Ljubljančan Aleksander Lieber z 20 %, ki naj bi bil zveza s tržiščem Združenega kraljestva. Zadnja pa je, z 10 %, Borovničanka Stanka Mevec, v preteklosti odgovorna za prodajo Likovih izdelkov, predvsem na ameriški trg. Vseh zaposlenih naj bi bilo trenutno okrog trideset, moji viri pa zatrjujejo, da je prva plača prišla v roku in v celoti, četudi ni ravno vrhunska. Naročil jim prav tako ne manjka. No, pa saj smo v preteklosti že pisali, da Likovo pohištvo trga nikdar ni izgubilo. Težave so lahko zgolj na področju dobave, zaradi preteklih Likovih kolobocij in dolgov, potencialne plačilne nediscipline kupcev in pa seveda s samim lastnikom zemljišča, Likom Vrhnika, d. d., ki je od lani v prisilni poravnavi, njegove nepremičnine pa bremenijo težke bančne hipoteke.

Kakorkoli že, celo moji najbolj skeptični sogovorniki so ob koncu vedno pristavili, da želijo novemu podjetju čim več sreče in uspeha ter da bi za prihodnje generacije v Borovnici ostalo vsaj nekaj industrije in delovnih mest. Torej, L.ASK, srečno!

 

Damjan Debevec, občinski svetnik, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.