Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
1°C
-1°C
Deli

Varčni plašč, a potratna peč

Malo verjetno je, da bo odprtje prenovljene zdravstvene postaje v Borovnici blagovolil počastiti tako visok predstavnik oblasti kot leto pred tem odprtje energetsko prenovljenega borovniškega vrtca, a razlogov za zadovoljstvo kljub temu ne manjka. Prenova energetsko najneučinkovitejše občinske stavbe, iz leta 1958, nas bo stala, namesto z investicijsko dokumentacijo predvidenih 126 tisočakov, le okrog 110.000 evrov, in to kljub dodatnim delom, vrednim 5000 evrov (ureditev balkona, dodatne luči idr.). Država je medtem za energetsko prenovo naše osrednje zdravstvene ustanove zmanjšala sofinanciranje za približno 3000 evrov na osem tisočakov, a zato nespremenjena ostaja evropska podpora v višini 66 tisočakov.

Projekt je bil sicer zastavljen že konec leta 2012, ko so v osnovni šoli, vrtcu, telovadnici in zdravstveni postaji strokovnjaki opravili energetski pregled, s ciljem optimizacije stroškov ogrevanja in povečanja bivalnega ugodja uporabnikov objekta. Pripravljena je bila ustrezna dokumentacija in v letu 2013 je uspela prijava na državno-evropski razpis. V letošnjem letu pa so delavci poprijeli za delo. Zamenjali so dotrajano salonitno strešno kritino vključno z žlebovi, izvedli izolacijo fasade, zamenjali vrata in okenske police, vgradili toplotno črpalko, namestili energetsko upravljanje ter opravili še vrsto drugih del, nazadnje pa je osrednja medicinska ustanova dobila še lepše obličje. Predvidena je bila sicer tudi dodatna, 33.000 evrov vredna menjava pol stoletja starih in potratnih inštalacij, vključno s pečjo, ter preureditev prostorov, a do zdaj za to še nimajo projekta. Kar se najemnikov zdravstvene postaje tiče, ostajajo večinoma isti, v prihodnjem letu naj bi se vanjo na novo vselila le načrtovana občinska razvojna agencija, v daljšem časovnem obdobju pa župan glede na precejšnje povečanje števila prebivalstva pričakuje vrnitev pediatra.

 

Damjan Debevec, foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!