Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Varčni plašč, a potratna peč


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
13.12.2014      10:01
A A

Varčni plašč, a potratna pečOsvežena podoba skoraj 60-letne zdravstvene postaje
Osvežena podoba skoraj 60-letne zdravstvene postaje
Deli:

Malo verjetno je, da bo odprtje prenovljene zdravstvene postaje v Borovnici blagovolil počastiti tako visok predstavnik oblasti kot leto pred tem odprtje energetsko prenovljenega borovniškega vrtca, a razlogov za zadovoljstvo kljub temu ne manjka. Prenova energetsko najneučinkovitejše občinske stavbe, iz leta 1958, nas bo stala, namesto z investicijsko dokumentacijo predvidenih 126 tisočakov, le okrog 110.000 evrov, in to kljub dodatnim delom, vrednim 5000 evrov (ureditev balkona, dodatne luči idr.). Država je medtem za energetsko prenovo naše osrednje zdravstvene ustanove zmanjšala sofinanciranje za približno 3000 evrov na osem tisočakov, a zato nespremenjena ostaja evropska podpora v višini 66 tisočakov.

Projekt je bil sicer zastavljen že konec leta 2012, ko so v osnovni šoli, vrtcu, telovadnici in zdravstveni postaji strokovnjaki opravili energetski pregled, s ciljem optimizacije stroškov ogrevanja in povečanja bivalnega ugodja uporabnikov objekta. Pripravljena je bila ustrezna dokumentacija in v letu 2013 je uspela prijava na državno-evropski razpis. V letošnjem letu pa so delavci poprijeli za delo. Zamenjali so dotrajano salonitno strešno kritino vključno z žlebovi, izvedli izolacijo fasade, zamenjali vrata in okenske police, vgradili toplotno črpalko, namestili energetsko upravljanje ter opravili še vrsto drugih del, nazadnje pa je osrednja medicinska ustanova dobila še lepše obličje. Predvidena je bila sicer tudi dodatna, 33.000 evrov vredna menjava pol stoletja starih in potratnih inštalacij, vključno s pečjo, ter preureditev prostorov, a do zdaj za to še nimajo projekta. Kar se najemnikov zdravstvene postaje tiče, ostajajo večinoma isti, v prihodnjem letu naj bi se vanjo na novo vselila le načrtovana občinska razvojna agencija, v daljšem časovnem obdobju pa župan glede na precejšnje povečanje števila prebivalstva pričakuje vrnitev pediatra.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!