Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.02.2018

oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno naletaval sneg. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -8 do -5, po nižinah Primorske okoli 0 °C.
-6°C | -4°C
ponedeljek, 26.02.2018
-11°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-8°C | -3°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | -5°C
četrtek, 01.03.2018
-8°C | -2°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-6°C
-4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Čista Ljubljanica je dobila zagon


GOSPODARSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
24.09.2013      9:47
A A

Čista Ljubljanica je dobila zagonDelo na Dolu se je pospešilo po večtedenskem postavljanju table.
Delo na Dolu se je pospešilo po večtedenskem postavljanju table.
Deli:

Proti koncu poletja je projekt Čiste Ljubljanice tudi v Borovnici dobil nov zagon. Projekt izgradnje kanalizacijskega omrežja, vreden 2,1 milijona evrov, je vsaj na območju Stare postaje stekel po načrtih. Trda skala se je izkazala za predvidljivejšega nasprotnika kot zahrbtna barjanska podlaga. Delo na tem odseku, kjer so obenem polagali optični kabel, se je že prevešalo v zaključno fazo, ko so na Dolu podizvajalci Gorenjske gradbene družbe šele postavili gradbeno obvestilno tablo in začeli tipati teren. Da prav hudih izkušenj s polaganjem cevi na barju nimajo, se je potrdilo že v prvih tednih, ko je enega od delavcev nenadoma zasulo v gradbeni jami. Možakarju menda na srečo ni bilo nič, so pa od tedaj precej previdnejši, a tudi počasnejši, kar v slabo voljo spravlja borovniško občinsko upravo. Zaradi evropskih sredstev občino preganjajo tesni roki. Ta del projekta se mora namreč končati že junija 2014. Zapleta pa se tudi pri izbiri izvajalca gradnje centralne čistilne naprave, saj je dal najcenejši ponudnik za projekt, ocenjen na 3 milijone evrov, skoraj še enkrat višjo ponudbo. Sledi ponovitev javnega razpisa. Naj bi se pa zato že oktobra gradil predobremenilni nasip za center za ločeno zbiranje odpadkov.

 

Damjan Debevec

Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!