Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 27°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
15°C | 27°C
sreda, 25.07.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Ugledna nagrada National Geographica tudi po ......


TURIZEM

| |
07.04.2017      11:55
A A

Ugledna nagrada National Geographica tudi po obisku Bohinja v slovenske rokeOb sprejemu nagrade v Berlinu
Ob sprejemu nagrade v Berlinu
Deli:

Slovenska turistična organizacija (STO) je v začetku marca v Berlinu v okviru vodilne svetovne turistične borze prejela nagrado World Legacy Award, ki jo podeljuje National Geographic, STO je nagrado osvojila v kategoriji trajnostnega upravljanja destinacije.

Nagrade World Legacy Awards prejmejo podjetja, organizacije ali destinacije, ki spodbujajo pozitivno transformacijo turistične panoge ter izkazujejo voditeljsko in vizionarsko vlogo na področju najboljših praks trajnostnega turizma. Ocenjevanje Slovenije kot kandidatke je potekalo lani tudi v Bohinju, ki ga je STO izbrala kot eno od lokacij ogleda. Ocenjevalko je po besedah direktorja Turizma Bohinj zanimalo upravljanje destinacije, prizadevanja za trajnostni razvoj Turizma, umirjanja prometa in razvoj znamke Bohinjsko.

Nagrade podeljujejo v petih kategorijah
National Geographic jih podeljuje v petih kategorijah: spreminjanje Zemlje (
Earth Changers), čut za destinacijo (Sense of Place), ohranjanje narave (Conserving the Natural World), vključevanja skupnosti (Engaging Communities) in upravljanje destinacij (Destination Leadership).

STO je slavil zmago v slednji kategoriji, v kateri ocenjevanje temelji na trajnostnih praksah, do okolja prijaznih pobudah ter zaščiti naravnega okolja in kulturne dediščine. Ob podelitvi nagrade so v National Geographicu med drugim Slovenijo izpostavili kot eno najbolj trajnostnih držav na svetu. Finalista v kategoriji upravljanja destinacij sta bila še kenijski Segera Retreat in ameriški Riverwind Foundation iz Jackson Hola.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!