Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Potovalni trendi v letu 2016


TURIZEM

| |
29.02.2016      19:08
A A

Potovalni trendi v letu 2016


Letošnje leto bo pri izbiri počitnic drugačno. Razmere, ki se danes dogajajo po svetu, zaznamujejo posameznika in v njem budijo strah pred potovanjem v kraje, kjer so slabe varnostne razmere: vojne, terorizem (evropska in druga večja mesta, Egipt, Tunizija), val beguncev ter virusne okužbe (virus Zika). Porast prisotnosti virusa Zika je v Južni Ameriki, na Karibih, Kapverdskih otokih (Zelenortski otoki) ter na Južnih Pacifiških otokih.


Gran Canaria, sipine Playa del Ingles.
Gran Canaria, sipine Playa del Ingles.
Deli:

Vendar to še ne pomeni, da bi opustili željo po počitnicah z letalom ali lastnim prevozom. Bližina Sredozemlja, Jadrana in drugih naravnih znamenitosti, ki so poleg tega predvsem varne destinacije, nam omogočajo spoznavanje lepih krajev, kulture, plaž in druge ponudbe.

Počitniške destinacije, ki bodo v letu 2016 najbolj atraktivne, bodo nekateri grški otoki (Kefalonija, Lefkas, Zakintos, Kreta, Mikonos, Santorini,..), celinska Grčija (Halkidiki in Peleponez), Kanarski otoki, celinska Španija z Balearskimi otoki (Majorka, Menorka , Ibiza in Formentera), Portugalska, Sicilija in Sardinija, Ciper ter jadranska obala.

V letošnjem letu so zelo dobre povezave iz okoliških letališč na Islandijo, seveda pa priporočamo tudi let čez Atlantik, v ZDA in Kanado.

Potovanja in počitnice pred in po glavni sezoni

Napačno je mišljenje, da gremo lahko na družinski dopust samo v juniju in avgustu, ko imajo otroci počitnice. Ne smemo pozabiti, da je glavna prednost južnih sredozemskih destinacij daljše poletje kot na Jadranu. Največja razlika med vremenom pri nas in na primer v Grčiji ali Turčiji je v maju in juniju oziroma v septembru in oktobru. Vreme v Sredozemlju je takrat še stanovitno, na Jadranu pa moramo imeti že srečo, da pred ali po glavni sezoni naletimo na lepo vreme.  Izkoristimo lahko možnost, ki nam jo ponuja šolski sistem, da zaprosimo za napovedano odsotnost otrok iz šole do pet dni, to združimo z vikendom ali praznikom in si lahko privoščimo večdnevne počitnice.

Rezervacije v tem času pomenijo prihranek denarja, izognete pa se tudi velikim gnečam na plaži in v mestih. In še nasvet: zgodnja prijava (first minute) pomeni večjo izbiro nastanitev (predvsem družinskih sob) in dodaten prihranek.

Današnji način življenja nam včasih ne dopušča 7-dnevnega oddiha, zato bi izpostavili kratke pobege (3-5 dni) ali t.i. oddihe v mestu (city break), ki postajajo vedno bolj priljubljeni. Za nizko ceno lahko iz bližnjih letališč odletite v čudovita mesta ali na obalo sredozemskih otokov.

V letošnjem letu priporočamo počitnice ali potovanja iz bližjih letališč v Slovencem dokaj neznano, ampak čudovito Portugalsko. Jezik, spoznavanje kulture, hrane in glasbe v mestih Porto in Lizbona ali na plažah pokrajine Algarve se vam bo neizbrisljivo vtisnil v spomin. Našo ponudbo aranžmajev si lahko ogledate na naši spletni strani www.destina.si.


Tina Urbanc, Turistična agencija DESTINA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.