Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
-0°C | 12°C
petek, 24.11.2017
-2°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
-0°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pohodništvo in muharjenje


TURIZEM, GOSPODARSTVO

| |
24.09.2015      12:59
A A

Pohodništvo in muharjenje


Po dobri, lahko rečemo celo odlični poletni sezoni so turiste v Bohinju pričakale jesenske aktivnosti.


Foto: Jože Borišek
Foto: Jože Borišek
Deli:

8. Dnevi pohodništva

Pohodništvo v različnih oblikah (izletništvo, gorništvo) je bilo eden od prvih vzgibov za turistični obisk Bohinja. Prvi obiskovalci so se sprehajali ob jezeru in občudovali lepote bohinjskih ledeniških dolin in strmeli v venec gora. V Bohinju je več kot dvajset let pred ustanovitvijo Slovenskega planinskega društva že obstajalo prvo planinsko društvo nasploh na slovenskem ozemlju (Triglavski prijatelji), ki je zgradilo tudi prvo planinsko kočo v Julijskih Alpah. In nenazadnje Bohinj beleži tudi prvi uspešen vzpon na Triglav iz leta 1776. Štirje srčni možje so takrat prvopristopno osvojili Triglav – goro bogov, danes simbol Slovencev.

»To so samo nekateri poudarki iz bogate bohinjske gorniške zgodovine. Razvoj turizma je bil, je in bo v Bohinju povezan s pohodništvom. Ni čudno torej, da smo se odločili organizirati Dneve pohodništva v Bohinju v sklopu slovenskega projekta Slovenija hodi – pohodniški dnevi,« je povedal direktor Javnega zavoda za pospeševanje turizma Turizem Bohinj Klemen Langus.

V obdobju med 11. septembrom in 11. oktobrom se je in se še bo zvrstilo kup dogodkov, tako ali drugače vezanih na pohodništvo. Številni tematski izleti, delavnice, športna tekmovanja so vsekakor razlogi za obisk Bohinja v prečudovitem jesenskem času.

6. Festival muharjenja

Turizem Bohinj v sodelovanju z Ribiško družino Bohinj letos v času od 25. septembra do 4. oktobra organizira že 6. Festival muharjenja z mednarodnim srečanjem vezalcev muh. Festival se je v preteklih letih odlično »prijel« in zanimanje zanj je vsako leto večje. Ribiči prihajajo iz različnih evropskih držav (Nemčije, Nizozemske, Italije, Češke, Madžarske) in celo iz Nove Zelandije in ZDA. Navdušeni so nad naravo in lahko dostopnostjo do ribolovnih mest, ki Bohinj uvrščata med najbolj znana območja za muharjenje.

Tudi v letošnjem letu je v programu muharjenje na Savi Bohinjki, dnevno pa so organizirani tudi izleti na Sočo, Idrijco ali Savinjo. Zvečer se udeleženci družijo ob vezanju ribiških vab, t. i. muh, in si izmenjujemo izkušnje.

Ribištvo je tesno povezano tudi s kulinariko, zato so ob večerih v gostinskih lokalih na voljo različne ribje jedi. Kar nekaj med njimi jih je v preteklem letu pridobilo certifikat Bohinjsko, ki zagotavlja geografsko poreklo in visoko kakovost pripravljenih jedi.

»Podaljšanje sezone je eden ključnih projektov v turistični destinaciji Bohinj. Iz podatkov za leto 2013 je razvidno, da Bohinj samo v obdobju od junija do oktobra ustvari več kot 250.000 nočitev od 400.000 v celem letu. V času glavne sezone je poleg tega velik obisk enodnevnih gostov, kar občasno vpliva na kvaliteto doživetij. V luči trajnostnega turizma smo zato že pred desetimi leti začeli oblikovati produkte, ki so na eni strani usmerjeni v pomembnost zavedanja varovanja in ohrajanja narave, na drugi strani pa privabljajo k nam večdnevne goste in z njimi podaljšujemo glavno turistično sezono,« je ob tem povedal Klemen Langus, direktor Turizma Bohinj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
25.11.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.