Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na Voglu izmerili 350cm snega


ŠPORT, TURIZEM

| |
14.03.2016      14:40
A A

Na Voglu izmerili 350cm snega


Več kot 200 cm svežega snega je padlo od 24. februarja pa do 11. marca. Skupno v tej sezoni že 6 metrov. Letos se bo smučalo tudi še za 1. maja. V zadnjih 15 sezonah je bilo v marcu kar 6 sezon z več kot 3 m snega.


Deli:

Če bi bilo na izredno deževen konec tedna v januarju, ko je padlo kar 400mm dežja za stopinjo hladneje, bi bili verjetno na Voglu sedaj izmerili že okoli 9 metrov padavin v obliki snega. Snežna odeja se sproti seveda seseda, zato ta podatek nikoli ni skladen s podatkom o strnjeni snežni odeji, ki je trenutno na 350 cm. Dovolj ga je tudi v dolini, kar je omogočilo, da je najdaljša proga v Sloveniji 7,5km dolg Žagarjev graben urejena in odprta. Izven urejenih smučarskih prog še vedno velja visoka nevarnost snežnih plazov.

 

Do 10. aprila bo smučišče obratovalo vsak dan, potem pa glede na razmere zagotovo še ob vikendih vse do 1. maja. 

Od 13. marca dalje pa do konca sezone velja v Bohinju akcija "Smučaj brezplačno", kar pomeni, da za rezervacije pri izbranih ponudnikih za 3 noči ali več ponujajo vozovnice za Vogel brezplačno.

 

“Čeprav je letošnja sezona po snežnih padavinah med najbolj bogatimi, pa so te razporejene povsem neenakomerno. Padalo je takrat, ko smo si najmanj želeli, na primer med šolskimi počitnicami, in sonce je na vso moč sijalo v decembru, ko smo željno pogledovali v nebo, če bo kaj padavin. Ureditev sistema za umetno zasneževanje je nujna, saj bomo le tako obiskovalcem Vogla zagotovili pravočasen pričetek sezone. Pogled na zadnjih 15 sezon to samo potrjuje, saj se je zima zamaknila za kak mesec in smo tako v zadnjih 15 sezonah kar 6-krat beležili izdatnejšo snežno odejo šele proti koncu januarja”, je povedal Boštjan Mencinger, predsednik uprave Vogel, d. d.

 

Sveže informacije o stanju redno objaviljajo preko socialnih omrežij Faceboook in Twitter @VogelSkiCenter.
Vogel te dni: https://goo.gl/mHW9I9
Smučaj brezplačno: http://goo.gl/5G9kCk


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.