Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Počitniški smučarski tečaj Alpske šole Bohinj...


ŠPORT

| |
22.02.2016      13:16
A A

Počitniški smučarski tečaj Alpske šole Bohinj


Tudi letos je Alpska šola Bohinj (sekcija Smučarskega društva Bohinj) uspešno organizirala in zaključila počitniški smučarski tečaj za mlade nadobudne smučarje. Še vedno pa poteka tudi vikend šola alpskega smučanja (ob sobotah in nedeljah od 9ih do 13ih), dokler nam bodo snežne razmere izvedbo tečaja omogočale. Smučarski tečaj poteka na smučišču Senožeta v Srednji vasi oz. ob neugodnih razmerah na nadomestnih lokacijah.


Nasmejani ob zaključku z medaljami okoli vratu in nagradami.
Nasmejani ob zaključku z medaljami okoli vratu in nagradami.
Deli:

Počitniški smučarski tečaj je potekal v času Ljubljansko-Gorenjskih šolskih počitnic (od 15. 2 do 19.2.).  Zaradi neugodnih snežnih razmer oz. pomankanje snega je bil, namesto na Smučišču Senožeta v Srednji vasi, organiziran na smučišču pri Šport hotelu na Pokljuki. Žičničarji so se nadvse potrudili in razmere za smučanje so bile zelo dobre. Ob tej priliki bi se jim ekipa AŠ Bohinj rada zahvalila za vso pomoč in podporo pri organizaciji tečaja.

Tečaja se je udeležilo 30 otrok, starih od 3 do 12 let. Tretjina otrok je na smučeh stala prvič in prav ti so bili najhvaležnejši, saj so se naučili iti sami na vlečnico in samostojno ''odvijugati'' po strmini. Ostali otroci so bili že naši stari znanci, ki so se tečaja udeležili drugič, tretjič – tudi četrtič. Le ti nam dajejo priznanje, da delamo dobro, saj se kot udeleženci vračajo in nadgrajujejo svoje znanje. Otroci in njihovi starši so naša največja reklama in za njihovo dobro besedo in zaupanje se jim toplo zahvaljujemo.

Število prijavljenih otrok je precej manjše, kakor v 'zlatih letih' Alpske šole, ko se je tečaja udeleževalo preko 50, predvsem bohinjskih otrok. Razlogov zato je veliko, od tega, da so snežne, kakor tudi vremenske razmere zadnja leta resnično neugodne, do tega, da cenovni vložek staršev za tečaj ni zanemarljiv, še posebno, če je otrok v družini več.  Res je tudi, da je v Bohinju zelo močna sekcija teka na smučeh, kakor tudi smučarskih skakalcev – verjetno se tudi to pozna pri upadu popularnosti alpskega smučanja. Nikakor pa ne smemo mimo dejstva, da je v kraju z omejenim številom otrok, kar precej ostalih ponudnikov smučarskih tečajev, ki prav tako dobro opravljajo svoje delo in se število bohinjskih otrok temu primerno mednje porazdeli .

Alpska šola Bohinj izpad bohinjskih otrok uspešno nadomešča z  otroki  iz ostalih gorenjskih krajev ter okolice Ljubljane. Veseli nas, da število bohinjskih otrok kljub zgoraj navedenemu ponovno raste in stremimo k ponovni množičnosti obiska le teh na naših tečajih, saj menimo, da smučanje je in mora ostati del bohinjske športne kulture.S predanostjo učiteljev smučanja (Polona Štrekelj – vodja AŠ Bohinj, Lucija Polajnar, Špela Sodja, Matevž Lotrič, Katarina Đurđević),  ki tečaj vodijo in pomočnikov (Maša Odar, Pavel Titov), predvsem pa  s trudom, ki ga vsi sodelujoči vlagamo v tečaj, smo prepričani, da nam bo to v prihodnjih letih tudi uspelo. Zato vas vljudno vabimo, da svoje otroke naslednje leto zopet vpišete v počitniški smučarski tečaj AŠ Bohinj med zimskimi počitnicami.

Ob tej priliki bi se ekipa AŠ Bohinj rada zahvalila tudi sponzorjem, ki so otroke ob koncu tečaja obdarili s svojimi praktičnimi darili (Ski Center Pokljuka, TC Soriška Planina , Turistično društvo Bohinj, Vodni Park Bohinj, Pac sports, Slap Bohinj, Zavod RS za transfuzijsko medicino, Gorenjka Lesce, Izi mobil, Elan, Žito Ljubljana in VPD Bled), fotografu Alešu Štreklju, ki je vse profesionalno poslikal, Gašperju Krncu za izdelavo diplom, ter ostalim pomočnikom, s pomočjo katerih je bilo delo učiteljev močno olajšano. Najlepša hvala!

Ekipa Alpske šole Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.