Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Odlični rezultati naših karateistov


ŠPORT

| |
14.04.2015      21:43
A A

Odlični rezultati naših karateistov


Najmlajši karateisti v Karate vrtcu Bohinj poleg igre pridno napredujejo in nadgrajujejo svoje karate znanje ter elemente povezujejo v celoto, ki se ji reče kata. »Smo majhni, hitri, razposajeni, glasni, ampak karate je zakon.«


Trening. Foto: Shotokan KK Bohinj
Trening. Foto: Shotokan KK Bohinj
Deli:

Karate je zakon tudi za malo večje in največje, ki so v zimskem delu leta pridno trenirali, tekmovali in dosegli odlične rezultate.

 

V januarju se je nadaljevalo tekmovanje osnovnošolske karate lige Gorenjske, kjer so mlajši tekmovalci Shotokan karate kluba Bohinj v Kranju zastopali Osnovno šolo dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica in osvojili dve srebrni medalji, med mlajšimi deklicami Neža Korošec in med mlajšimi dečki Žiga Leban. Bronasto medaljo je med starejšimi dečki dosegel tudi Benjamin Gašperin.

 

Letošnji februar bo članu Shotokan karate kluba Bohinj Jaku Talerju za vedno ostal v spominu – 7. februarja je namreč prvič nastopil in zastopal barve Slovenije na mladinskem evropskem prvenstvu v Zurichu v Švici.

Štirje tekmovalci so v februarju nastopili na mednarodnem karate turnirju v Velenju, kjer je nastopilo 344 tekmovalcev iz 45 klubov iz petih držav. Taj Klemenčič je zasedel peto, David Rotar Arh pa osmo mesto med 23 tekmovalci v kategoriji dečki kate posamezno.

 

Prepričljivo zmago med kadetinjami je slavila Maja Stare, in sicer s finalnim rezultatom 8 : 0. Prav tako je zlato medaljo med kadeti v športnih borbah dosegel Jaka Taler. Maja in Jaka sta se preizkusila tudi v konkurenci mladincev, vsak v svoji paradni disciplini in osvojila tretji mesti.

 

V soboto, 7. marca, je Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Shotokan karate klubom Bohinj v športni dvorani Danica organizirala 1. tekmovanje za pokal Slovenije 2015 v katah, športnih borbah in katah ekipno za starostne kategorije do 18 let. Sodelovalo je 383 tekmovalcev iz 42 slovenskih karate klubov. Karate klub Bohinj so zastopali: Neža Korošec, Neli Bernik, Žiga Leban, Jan Štros, Taj Klemenčič, Benjamin Gašperin, David Arh Rotar, Maja Stare, Simon Klemenčič in Jaka Taler. Mlajšim tekmovalcem Neži Korošec, Neli Bernik, Žigi Lebanu, Janu Štrosu, Taju Klemenčiču, Benjaminu Gašperinu in Davidu Rotarju Arhu se kljub trudu in borbenosti ni uspelo prebiti do nastopov za medalje. Maja Stare je med mladinkami osvojila prvo mesto v športnih borbah in šesto mesto v katah. Simon Klemenčič je osvojil odlično drugo mesto med mladinci v športnih borbah. Jaka Taler je osvojil drugo mesto med mladinci v katah in športnih borbah. Z osvojenimi štirimi medaljami je Shotokan karate klub Bohinj med 42 slovenskimi klubi zasedel 17. mesto.

 

Člani Shotokan karate kluba Bohinj so od vodje tekmovanja pri Karate zvezi Slovenije Tomaža Deberška in tekmovalcev z osvojenimi štirimi medaljami prejeli pohvalo in nagrado za odlično izvedbo tekmovanja.

 

 

Shotokan karate klub Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.