Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
-1°C | 10°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-3°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-3°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na SP v Bohinju pet slovenskih kolajn


ŠPORT

| |
11.07.2014      16:46
A A

Na SP v Bohinju pet slovenskih kolajn


V Bohinju smo konec tedna, 7.‒8. junija, uspešno organizirali tekme za svetovni pokal v kajak kanu maratonu, ki so bile hkrati tudi generalka za evropsko prvenstvo, ki bo pri nas prihodnje leto.


Vsi sodelujoči pri tekmovanju za svetovni pokal v kajakaškem maratonu. Foto: Kajak kanu klub Bohinj
Vsi sodelujoči pri tekmovanju za svetovni pokal v kajakaškem maratonu. Foto: Kajak kanu klub Bohinj
Deli:

Na tekmah svetovnega pokala so se dobro izkazali slovenski tekmovalci, ki so priveslali do petih kolajn. Na tekmi v kratkem maratonu je med člani zmagal Jošt Zakrajšek, med mladinci je bil najboljši Matic Klobučar, v isti konkurenci je bil Jani Jarc tretji, bronastih medalj med mladinkami pa se je veselila tudi bohinjska kajakašica Ines Matuc. »Nisem pričakovala medalje, saj sem mislila, da bo madžarska konkurenca hujša. Res sem 'ful' zadovoljna. To mi je dalo dodatno spodbudo. Naslednji teden odhajam na evropsko prvenstvo in sem sedaj postala še bolj zagnana. To je moja prva tekma za svetovni pokal v kajakaškem maratonu. Imeli smo nekaj maratonov, ki pa niso šteli za nič. Super je bilo tudi to, da so vsi naši navijali zame, mi dajali spodbudo, tako da sem res zelo zadovoljna,« je po tekmi povedala Ines. V finalu mladink ji je družbo delala še Slovenka Špela Bajrić, ki je bila sedma. Zmagi in drugi mesti sta odšli na Madžarsko.

 

Kajakaški maraton je disciplina, ki pri nas še ni zelo poznana, a so slovenski tekmovalci na letošnji tekmi za svetovni pokal v Bohinju kljub temu zelo dobro nastopili. Posebnost kajakaškega maratona je ta, da tekmovalci poleg veslanja tudi tečejo s čolnom v roki, nato pa se znova usedejo v čoln, nadaljujejo z veslanjem, po preveslanem krogu znova tečejo itd. Letos so maratonu na dolge razdalje (člani kajakaši veslajo na 30 km, ženske in kanuisti na 26,2 km, mladinci 22,5 km, mladinke pa na 18,7 km) dodali še kratki maraton, ki je dolg 3,6 km. Ta tekma je privabila tudi številne slovenske tekmovalce, ki se sicer ukvarjajo s sprintom na mirnih vodah, tekme se je udeležil tudi biatlonec Janez Marič.

 

S strani uradnikov in sodnikov Mednarodne kajakaške zveze smo za izvedbo tekmovanja dobili najvišje ocene. Še enkrat več smo Slovenci in Bohinjci dokazali, da smo dobri prireditelji tekem na najvišjih svetovnih nivojih. Kljub določenemu pomanjkanju znanja je Organizacijski odbor zadeve pripeljal do nivoja, da je organizacijska ekipa tekmovanja opravila odlično delo. Člani Kajak kanu kluba Bohinj in prostovoljci Kajakaške zveze Slovenije, Društva za podvodne in vodne dejavnosti Bohinj, Kulturnega društva Bohinj, Smučarskega društva Bohinj, Karate kluba Bohinj, Akademije borilnih veščin Bohinj ter Društva jadralnih padalcev Bohinj so vsak na svojem področju naredili veliko delo. Organizatorji se vsem in vsakemu posebej iskreno zahvaljujemo in se priporočamo za leto 2015. Seveda pa tudi brez zaposlenih Občine Bohinj, Turizma Bohinj in Turističnega društva Bohinj ne bi uspeli tako dobro izpeljati tekem. Upamo na vsaj tako dobro ali še boljše sodelovanje in podporo tudi v času pred in med Evropskim prvenstvom 2015.

 

To je izredno pomembno, saj bo po vrednosti naše prvenstvo ena izmed največjih športnih prireditev leta 2015 v Sloveniji in tudi odlična priložnost za dobro promocijo Bohinja doma in po Evropi. Amaterski tekmovalci napovedujejo svoj prihod celo iz Avstralije in Južne Afrike. Po izkušnji, ki smo jo letos pridobili, lahko napovemo izredno pester in dobro zaseden prvi teden julija v letu 2015.

 

Do takrat bo seveda potrebno narediti še veliko ‒ želimo si sponzorjev, prenosa v živo, večje medijske podpore in predvsem večjega števila navijačev. V upanju, da vam ta članek poveča interes, vas vabimo k spremljanju dogajanja pred in seveda med prvenstvom 2015.

 

 

Jure Sodja, generalni sekretar OO ECH 2015
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2018 | Tečaji in delavnice
TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV in ARGENTINSKI TANGO
22.01.2018 | Šole in vrtci
Beremo s tačkami
24.01.2018 | Šole in vrtci
Gostišče pri ptičji hiški
21.01.2018 | Tečaji in delavnice
TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV in ARGENTINSKI TANGO
22.01.2018 | Šole in vrtci
Beremo s tačkami
24.01.2018 | Šole in vrtci
Gostišče pri ptičji hiški

Bodite prvi pri oddaji mnenja.