Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Popoldne bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
6°C | 26°C
sobota, 21.04.2018
6°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
7°C | 27°C
ponedeljek, 23.04.2018
8°C | 26°C
torek, 24.04.2018
9°C | 25°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Bodite mobilni kot ptice!


ŠPORT, DOGODKI

| |
12.07.2017      20:53
A A

Bodite mobilni kot ptice!Deli:

V Triglavskem narodnem parku živi skoraj 7.000 različnih vrst živali, med njimi pa ne manjka raznolikih ptic. Najbolj značilne vrste, ki gnezdijo in se zadržujejo na območju Bohinjskega jezera, so mlakarice in sive čaplje, pa pogorelčki in rjavi srakoperji.  Pod mostom pri cerkvi Sv. Janeza Krstnika so bili opaženi povodni kosi. V večernih urah se iz daljave oglasi velika uharica, nad vršaci pa se kdaj pa kdaj spreletava celo planinski orel.

To soboto, 15. julija, se boste dopoldan lahko prelevili v ljubiteljske ornitologe ter se s kolesi podali v svet ptic. V okviru projekta Mobilni kot ptice Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije in pa Slovenska kolesarska mreža namreč organizirata kolesarski izlet z opazovanjem ptic. Zbirno mesto bo ob 9. uri na železniški postaji Bohinjska Bistrica, kamor se lahko pripeljete tudi z vlakom in nanj vzamete svoje kolo, ali pa si kolo izposodite v Bohinjski Bistrici. Udeleženci se boste podali po novo vzpostavljenem Bohinjskem kolesarskem krogu. Od Bohinjske Bistrice se boste mimo kampa Danica podali po Spodnji bohinjski dolini do Stare Fužine, kjer se boste ob jezeru ustavili, nato pa pot nadaljevali po Zgornji bohinjski dolini do vasi Studor in nato nazaj na izhodišče. Celoten izlet bo trajal približno do 13. ure.

Prijavite se lahko tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!