Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
2°C
-5°C
Deli
2211

Bodite mobilni kot ptice!

V Triglavskem narodnem parku živi skoraj 7.000 različnih vrst živali, med njimi pa ne manjka raznolikih ptic. Najbolj značilne vrste, ki gnezdijo in se zadržujejo na območju Bohinjskega jezera, so mlakarice in sive čaplje, pa pogorelčki in rjavi srakoperji.  Pod mostom pri cerkvi Sv. Janeza Krstnika so bili opaženi povodni kosi. V večernih urah se iz daljave oglasi velika uharica, nad vršaci pa se kdaj pa kdaj spreletava celo planinski orel.

To soboto, 15. julija, se boste dopoldan lahko prelevili v ljubiteljske ornitologe ter se s kolesi podali v svet ptic. V okviru projekta Mobilni kot ptice Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije in pa Slovenska kolesarska mreža namreč organizirata kolesarski izlet z opazovanjem ptic. Zbirno mesto bo ob 9. uri na železniški postaji Bohinjska Bistrica, kamor se lahko pripeljete tudi z vlakom in nanj vzamete svoje kolo, ali pa si kolo izposodite v Bohinjski Bistrici. Udeleženci se boste podali po novo vzpostavljenem Bohinjskem kolesarskem krogu. Od Bohinjske Bistrice se boste mimo kampa Danica podali po Spodnji bohinjski dolini do Stare Fužine, kjer se boste ob jezeru ustavili, nato pa pot nadaljevali po Zgornji bohinjski dolini do vasi Studor in nato nazaj na izhodišče. Celoten izlet bo trajal približno do 13. ure.

Prijavite se lahko tukaj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!