Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
12°C
JUTRI
29°C
12°C
Oceni objavo

Začasni plovbni režim na Savi Bohinjki - zapora vstopnih mest

Zaradi gradnje kolesarske poti Bled – Bohinj, je na treh vstopno izstopnih točkah oviran oziroma onemogočen izstop in vstop s plovili, saj se izvajajo posegi ob vodotoku oziroma so dostopi iz cest zaradi gradbenih priključkov prepovedani. Zato se s to odredbo za sezono 2024 določa začasni plovbni režim na Savi Bohinjki.

Zaradi gradnje kolesarske poti in oviranega dostopa do vstopno izstopnih mest se na Savi Bohinjki zapre naslednja vstopno izstopna mesta:

  • Bitnje – pri železniškem mostu;
  • Soteska – pri dvojnem mostu;
  • Soteska – pri elektrarni.

Glede na 2. točko Odredbe je na Savi Bohinjki dolvodno na območju občine Bohinj zadnja vstopno izstopna točka v Bohinjski Bistrici pri cestnem mostu. Izjemoma, za namene varnega izstopa v primeru nepredvidenih situacij, se lahko od Bohinjske Bistrice proti soteski iz Save izstopi na katerikoli drugi primerni lokaciji.

Odredba velja za do preklica, ko bo zaključena gradnja kolesarske poti Bled-Bohinj.

Grafični prikaz območja z začasnim plovbnim režimom iz Odredbe

Oglejte si tudi