Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 23.10.2017
6°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Visok obisk z Japonske


OBČINSKE

| |
29.06.2013      20:59
A A

Visok obisk z Japonske


V soboto, 29. junija, sta njuni cesarski visokosti japonski princ in princesa Akishino v okviru svojega tridnevnega obiska v Sloveniji obiskala tudi Bohinj. Ogledala sta si ga kar iz gondole, ki ju je popeljala na Vogel.


Japonski cesarski par je gostil župan Franc Kramar, pridružila sta se tudi Klemen Langus in Boštjan Mencinger. Foto: Roman Pekovec
Japonski cesarski par je gostil župan Franc Kramar, pridružila sta se tudi Klemen Langus in Boštjan Mencinger. Foto: Rom...
Deli:

Pri spodnji postaji žičnice ju je sprejel on pozdravil župan Franc Kramar, ki je bil kot najvišji predstavnik naše občine ta dan njun gostitelj. Pridružila sta se mu še direktor Turizma Bohinj Klemen Langus in direktor Žičnic Vogel Bohinj Boštjan Mencinger.

 

Ob tej priložnosti je njegovi cesarski visokosti princu Fumihitu Akishinu izročil v dar protokolarno darilo Občine Bohinj, repliko železne rokice, izkopane na Žvabovem travniku na Bitnjah že pred več kot 70 leti. Njeni cesarski visokosti princesi Kiko Akishino pa je podaril krpanko z izvezeno podobo bohinjske perunike (Iris cengialti f. vochinensis).

 

Oba sta bila nad darovi izredno navdušena. Njegovo visokost je zanimalo vse o najdeni železni rokici, kje je bila izkopana in predvsem kako so jo v starejši železni dobi lahko tako natančno izdelali. Njena visokost se je razveselila podarjene krpanke z vezenino, kajti vezenje je na Japonskem precej razvito in razširjeno. Prav posebna za princeso Kiko pa je, kot nam je povedal direktor Turizma Bohinj Langus, tudi sama cvetlica na krpanki, saj ji je še posebej pri srcu.

 

Na Voglu si je cesarski par ogledal čudovit razgled na najvišje vrhove naših Julijcev. In ker je princ Akishino doktor ornitologije je pokazal veliko zanimanje tudi za ptice, ki so preletavale nebo. S seboj je imel daljnogled, da si jih je lahko ogledal tudi pobliže.

 

Oba sta navdušena nad naravo, naravno in kulturno dediščino ter zgodovino. Župan Kramar in direktor Turizma Bohinj Langus sta tako odgovarjala na vprašanja njegove visokosti princa o zgodovini gondolske povezave in smučišča na Voglu, o Bohinju na splošno, o gorah in še posebej o Triglavu, o Slapu Savica in njegovo povezanostjo z našim največjim pesnikom Francetom Prešernom, kako se slap napaja iz šestih gorskih jezer in kako se ta voda nazadnje izteka v Donavo, o rožah, pticah in naravi na splošno.

 

Med pogovorom na razgledni točki se je na prinčevo obleko prikradel hrošček  z imenom alpski kozliček (Rosalia alpina), ki ga je princesa Kiko spretno ujela v dlan, da so si ga lahko pobliže pogledali. Potem ga je spravila in odnesla s seboj, da ga bo pokazala njunemu sinu, ki je tudi navdušen nad naravo, še posebej nad majhnimi bitji, kot je omenjeni hrošček.

 

Gostitelji župan in oba direktorja Langus in Mencinger so bili nad obiskom visokih gostov navdušeni. Predvsem jih je presenetila sproščenost cesarskega para in njuno bogato naravoslovno znanje.

 

Župan Franc Kramar pa je bil vidno razburjen nad dejstvom, da smo se dogodka udeležili le uradni fotograf občine Bohinj Roman Pekovec, uradni fotograf protokola in moja malenkost urednica našega občinskega glasila. »Mediji sploh ne omenjajo Bohinja kot dela tridnevnega obiska njunih visokosti in to je nezaslišano,« je bil jezen naš župan.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.