Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
4°C
-6°C
JUTRI
7°C
-6°C
2012

Ureditev javnih površin ob Vodnikovi cesti

V okviru projekta Spoznajmo biodiverziteto v naseljih je bila urejena javna površina ob Vodnikovi cesti V Bohinjski Bistrici, ob vodotoku Bistrica. Površina je urejena z novimi tlaki, urbano opremo (klopi, nova ograja, ekološki otok, luči) ter hortikulturno ureditvijo. Dela na cesti (obnova gospodarske javne infrastrukture, rekonstrukcija ceste) še potekajo ter bodo zaključena do konca novembra.

S celovito prenovo javne površine ob potoku Bistrica je prostor dobil sodoben značaj, hkrati pa ni izgubil stika s tradicionalnimi vrednotami stare vasi. Oblikovno se navezuje tako na ureditev središča Bohinjske Bistrice, ki ima bolj mestni značaj, kot na ureditev manjšega vaškega trga ob kapelici. Prostor je urejen z novimi tlaki, urbano opremo ter dodatnimi zasaditvami in tako ne bo več služil kot neurejena parkirna površina, ampak tudi kot prostor za počitek in sproščanje prebivalcev. Z ureditvijo se je povečala prostorska prepoznavnost in kvaliteta bivanja v naselju ter možnost za raznovrstne interpretacijske vsebine, ki bodo pripomogle k povečanju zavesti o vlogi in pomenu biotske raznovrstnosti, pomenu ohranjanja naravnih vrednot in habitatov v naseljih.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi