Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
18°C
4°C
JUTRI
23°C
8°C
Deli
3791

Po nujnih opravkih izven matične Občine

V povezavi s tretjim odstavkom 3. člena Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/20), ki določa izjeme od prepovedi dostopa v drugo občino smo vam na Občini Bohinj v pomoč pri ugotavljanju razlogov in pojasnjevanju pristojnim organom pripravili informativni obrazec v prilogi.

* Obvestilo je informativne narave in služi za opredelitev namena potovanja izven kraja občine, v kateri ima občan stalno oz. začasno prebivališče. Obvestilo lahko občan pokaže pooblaščeni osebi, ki nadzira izvajanje Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin, zaradi lažje izvedbe postopka kontrole.

To obvestilo je pripravljeno le kot pripomoček in ne predstavlja potrdila Občine Bohinj in zanj Občina Bohinj ne prevzema odgovornosti. Ne gre za javno listino. Vsako gibanje iz občine stalnega bivališča je nezaželjeno in mora zanj obstajati upravičen razlog, skladno z izjemami, določenimi v odloku. Za vse velja priporočilo »Ostani doma!«.

Za lažjo utemeljitev nujnosti potovanja izven občine predlagamo, da imate s seboj tudi drugo dokumentacijo, ki izkazuje utemeljenost potovanja (npr. potrdilo delodajalca o zaposlitvi, kontaktne podatke o osebi, za katero skrbite, potni nalog za službeno potovanje ipd.).

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi