Logo MojaObčina.si

Bohinj

JUTRI
25°C
13°C
ČE.
26°C
14°C
1629

OSKRBA S PITNO VODO - ČIŠČENJE VODOVODNEGA SISTEMA KOPRIVNIK

ponedeljek 24. 1. in torek 25. 1. 2022, bomo izvajali čiščenje javnega vodovodnega omrežja vodovodnega sistema Koprivnik. Dobava bo občasno motena, voda pa bo klorirana zaradi dezinfekcije vodovodnega sistema. Predlagamo, da tudi uporabniki v tem času očistite hišno vodovodno napeljavo. 

·       Iz vseh pip odvijte perlatorje (mrežice).

·       Nato odprite vse pipe in pustite, da voda teče vsaj par minut (večji učinek se doseže če naenkrat teče voda iz več pip).

·       Mrežice očistite v kisu ali sredstvu za odstranjevanje vodnega kamna.

·       Ko končate z izpiranjem, namestite perlatorje nazaj na pipe.

 Vodovodne sisteme na ta način čistimo in dezinficiramo po načelih HACCP sistema. Z odpiranjem hidrantov povečamo pretok v cevovodu, ki odplakne vse usedline. S pomočjo klora pa dezinficiramo sistem, predvsem mrtve krake cevovoda.

Na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), si lahko ogledate priporočila lastnikom objektov, za vzdrževanje hišnega vodovodnega omrežja.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi