Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
31°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
2406

Oskrba s pitno vodo - Čiščenje vodovodnega sistema Gorjuše

torek 10. septembra 2019, bomo izvajali čiščenje javnega vodovodnega omrežja vodovodnega sistema Gorjuše. Dobava bo občasno motena, voda pa bo klorirana zaradi dezinfekcije vodovodnega sistema. Predlagamo, da tudi uporabniki v tem času očistite hišno vodovodno napeljavo. 

  • Iz vseh pip odvijte perlatorje (mrežice).
  • Nato odprite vse pipe in pustite, da voda teče vsaj par minut (večji učinek se doseže če naenkrat teče voda iz več pip).
  • Mrežice očistite v kisu ali sredstvu za odstranjevanje vodnega kamna.
  • Ko končate z izpiranjem, namestite perlatorje nazaj na pipe.

 Vodovodne sisteme na ta način čistimo in dezinficiramo po načelih HACCP sistema. Z odpiranjem hidrantov povečamo pretok v cevovodu, ki odplakne vse usedline. S pomočjo klora pa dezinficiramo sistem, predvsem mrtve krake cevovoda.

Na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) si lahko ogledate priporočila za vzdrževanje hišnega vodovodnega omrežja.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi