Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
21°C
13°C
JUTRI
21°C
15°C
Deli
2148

Obnova mostu čez Savo Bohinjko na Ribčevem Lazu

Na mostu čez Savo Bohinjko je bilo v okviru redne spremljave stanja premostitvenih objektov, kot so nam sporočili iz Ministrstva za Infrastrukturo (direkcije republike Slovenije za infrastrukturo, sektorja za investicije v ceste), ugotovljena vzdolžna razpoka kot posledica odstopanja kamnitega parapetnega zidu oziroma ograje mostu od betonskega loka. Glede na resnost poškodbe so bili s pomočjo prečnih povezav in jeklenih profilov izvedeni ukrepi, s katerimi je preprečeno povečanje vzdolžne razpoke in posledično možnost porušitve celotne kamnite obloge oboka in parapetnega zidu. Kot zagotavljajo na ministrstvu, so izvedeni ukrepi začasni: »V pripravi je ponoven razpis za izdelavo projektne dokumentacije za celovito obnovo, ki bo predvidoma izdelana v drugi polovici leta 2020. Glede na to, da je most pomembna lokalna in državna kulturna dediščina, je pri začasnih ojačitvenih ukrepih sodeloval tudi Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, območna enota Kranj.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi