Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Vogel z rekordnim obiskom v avgustu


GOSPODARSTVO

| |
05.09.2016      14:50
A A

Vogel z rekordnim obiskom v avgustu


Na Voglu so to poletje ponovno izboljšali poslovne rezultate. S skoraj 40 tisoč obiskovalci so presegli zimske mesece in tudi lansko, že tako rekordno poletno sezono.


Nočno nebo na Voglu, foto: arhiv žičnic Vogel
Nočno nebo na Voglu, foto: arhiv žičnic Vogel
Deli:

Na Vogel so v avgustu prepeljali nekaj manj kot 40 tisoč obiskovalcev, kar je skoraj 15 odstotkov več kot v izjemnem lanskem avgustu in kar 66 odstotkov več od avgustovskega povprečja v zadnjih 15 letih. S tem so presegli tudi vse zimske mesece zadnjih let, samo v februarju leta 2007 in 2008 so prepeljali več potnikov.

V juliju in avgustu so tako prepeljali že skoraj 72 tisoč potnikov, kar je 23 odstotkov več kot lani. Do konca avgusta so letos našteli že skoraj 186 tisoč obiskovalcev, kar je skoraj toliko kot lani v celem letu (189 tisoč) in to kljub temu, da se letos januarja zaradi pomanjkanja snega skorajda ni dalo smučati. Poletna sezona bo tako še drugo leto zapored po obisku presegla zimsko sezono.

»V zadnjih letih smo predvsem veliko delali na poletni ponudbi. Naša želja je, da poleg izjemnih razgledov in doživetja vožnje z gondolo vsak obiskovalec najde nekaj zase tudi na samem Voglu. Če iz naše ponudbe naštejem samo nekaj aktivnosti in doživetij na Voglu - pohodništvo, Informacijska pot Vogel, alpski vrt, kolesarski park in izposoja koles, zip line, tandemski skoki z jadralnim padalom, nočne vožnje na Vogel in opazovanje nočnega neba, otroški park, kulinarika, vožnje s sedežnico, možnost spanja v naših kočah ali Ski hotelu, sirarna Zadnji Vogel… Trudimo se, da vsako leto dodamo nove aktivnosti oziroma doživetja. Idej in priložnosti za naslednja leta je še veliko. Predvsem smo veliko naredili na prodaji, zelo dobro pa sodelujemo tudi s Turizmom Bohinj, Javnim zavodom Triglavski narodni park in turističnimi subjekti v Bohinju in tudi širše. Seveda pa nam gredo na roko tudi pozitivni trendi v slovenskem turizmu in varnostna situacija,« razloge za uspeh izpostavlja Boštjan Mencinger, predsednik uprave Vogel, d. d.

Intenzivno se že pripravljao tudi na zimsko sezono. Predvsem si želijo, kot so zapisali na Voglu, zmanjšati odvisnost od naravnega snega in vsaj v manjšem delu zagotoviti zasneževanje, kar je ena od prioritet za prihajajočo zimo. Želijo tudi izboljšati gostinsko ponudbo in zadovoljstvo obiskovalcev. Novih žičniških naprav v prihajajoči zimi še ne bo, bodo pa za vzdrževanje, investicije, stroje in opremo letos namenili več kot pol milijona evrov.

Gondola obratuje vsak dan do konca oktobra med 8h in 18h.

 

V septembru so pripravili še dva dogodka:

Kolesarski dogodek: 17.9.2016 - POFURAJ HRIB! ZAKLJUČEK SEZONE 2016

Tekaški dogodek: 24.9.2016 GORSKI TEK "PO ŽAGARJU NA VOGEL" 2016

Več na: http://www.vogel.si/ponudba/dogodki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.