Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
3°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Diagnostični center Bled pridobil mednarodno ......


GOSPODARSTVO, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
11.07.2014      12:08
A A

Diagnostični center Bled pridobil mednarodno akreditacijo


Diagnostični center Bled je zavezan vrhunskim zdravstvenim storitvam in pri svojem delu s pacienti daje izjemen pomen kakovosti storitev in varnosti za pacienta.


Direktor DCB Marko Rupret na slavnostni podelitvi certifikatov. Foto: Miha Mramor
Direktor DCB Marko Rupret na slavnostni podelitvi certifikatov. Foto: Miha Mramor
Deli:

Zato so se odločili, da vstopijo v proces pridobivanja mednarodno priznane akreditacije kanadske akreditacijske hiše ACI (Accreditation Canada International). Uspešno so ga zaključili in mednarodno akreditacijo po opravljeni presoji sredi junija tudi pridobili.

 

Direktor Diagnostičnega centra Bled, Marko Rupret, je ob tej priložnosti povedal: »Pridobitev mednarodne akreditacije je bil zahteven proces, presojevalci so pregledali vse aspekte našega dela, s posebnim poudarkom na varnosti pacienta. Pridobitev akreditacije potrjuje, da svoje zdravstvene storitve opravljamo skladno z mednarodno primerljivimi standardi in izjemno strokovno, učinkovito, predvsem pa kakovostno in varno za naše paciente.«

 

Delo s pridobitvijo mednarodne akreditacije za Diagnostični center Bled ni zaključeno. Visok nivo zdravstvenih storitev bodo še naprej ohranjali in skrbeli, da bodo pacienti iz Centra odhajali zadovoljni. Direktor Rupret pravi, da so se s pridobitvijo mednarodne akreditacije »zavezali, da bomo nadaljevali pot celovite in kakovostne oskrbe pacientov, skrbeli za njihovo varnost in obenem skrbeli za strokoven razvoj Centra. Zavedamo pa se tudi, da je ob visokem strokovnem nivoju storitev izjemnega pomena tudi skrb za pacienta in prijazen stisk roke, s čimer bomo nadaljevali tudi v prihodnje.«

 

Diagnostični center Bled deluje že od leta 1992. Njegov namen je, da se lahko v najkrajšem možnem času na podlagi vseh potrebnih preiskav postavi diagnoza. DCB je zasebna zdravstvena ustanova, ki je med prvimi v Sloveniji pridobila koncesijo Ministrstva za zdravje, zato se lahko pregledi opravljajo preko napotnice in samoplačniško. Letno opravijo več kot 30.000 pregledov, večinoma ambulantnih, pri četrtini primerov pa je potrebna krajša varnostna hospitalizacija pacienta. Na Bledu imajo zato 21 sob ter lastno restavracijo. Poleg prostorov na Bledu ima DCB podružnice še v Ljubljani in Kostanjevici na Krki. Več informacij o Centru lahko najdete tudi na www.dc-bled.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.