Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Hočem biti svet


KULTURA, VERSKE

| |
29.07.2015      00:02
A A

Hočem biti svet


Letos se nas je na poletnem oratoriju med 6. in 11. julijem na Bledu zbralo več kot 80 otrok. Animatorji, sestre HMP in g. župnik Janez so nam približali življenje sv. Dominika Savia. Naučili smo se njegovo geslo svetosti – DVD , ki pomeni: delaj dobro, bodi vesel, opravljaj svoje dolžnosti.


Deli:

V vsak nov dan smo vstopali z dvigom oratorijske zastave in molitvijo. Sledila je zgodba, ki so nam jo animatorji odlično uprizorili. Nadaljevali smo s katehezami, ustvarjalnimi delavnicami in veliko igro. Torek je bil nekoliko poseben za starejše udeležence oratorija, saj smo ostali z animatorji do 21. ure, prisluhnili pričevanju ter nadaljevali veseli večer ob igri in pesmi. V četrtek smo odšli na romanje na Brezje, da bi k Mariji ponesli svoje prošnje in zahvale. Z avtobusom smo se peljali dober kos poti, potem pa nadaljevali peš. Po poti so nas čakale različne naloge, ki so nas povezovale in naredile naše romanje polno pričakovanja. Petek je bil znova poseben dan, saj nismo imeli navadne velike igre, ampak vodne igre pri sestrah HMP na vrtu.

 

Z oratorijem smo zaključili v soboto pri sveti maši, ob kateri smo se zahvalili za 25 let oratorija na Bledu. Druženje skupaj s starši in družinami smo nadaljevali pri sestrah HMP, kjer smo prisluhnili predstavitvi oratorija ter nadaljevali veliko igro skupaj s starši, ki je meni osebno bila najbolj všeč, za ostale pa ne vem. Vem le, da smo se vsi na oratoriju zabavali!

 

Ema Razingar, udeleženka oratorija
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo