Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Znani ameriški kuhar in oče Slovenia Vodka ......


TURIZEM

| |
09.05.2014      00:07
A A

Znani ameriški kuhar in oče Slovenia Vodka Peter X. Kelly obiskal tudi BledDeli:

Bled - Peter X. Kelly je eden najbolj cenjenih ameriških kuharjev.  V New Yorku, v dolini reke Hudson,  ima štiri priznane restavracije,  v katerih je na vinski karti kar nekaj slovenskih vin, v eni od restavracij pa gostje občasno lahko naročijo tudi »blejsko kremšnito« .

Kremšnita je Petra Kellya očarala že ob prvem obisku Bleda leta 2009. Skupaj z dobrim prijateljem, ameriškim Slovencem Emilom Gasparijem, sta pričela razmišljati o novem projektu Slovenia Vodka, ki bo ponesla slovensko znanje in kakovost s pridihom ajde po svetu.

Peter Kelly in Emil Gaspari sta obiskala tudi Bled. Ekipa v  Hotelu Triglav je poskrbela za nepozabno kulinarično doživetje. Kuhar Andrej Rovan je pripravil izjemne jedi s pridihom nostalgije, sommelier Damir Salkič pa je skrbel za spajanje okusov, vina in hrane. Visoki gostje so bili očarani in so potrdili, da se bodo na Bled še vrnili in poskrbeli, da se bo dober glas o naši ponudbi razširil tudi v Ameriko.

Priložena fotografija je nastala na prenovljeni terasi hotela Triglav.

 

Turizem Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo