Z veseljem sporočamo, da je naša ustanova Mini ZOO Čudežne zverinice našla svoj novi dom v Trgovskem centru Bled, kjer bomo zasedli kar tri prostore. Prvi bodo prostori nekdanje Sportine, kjer je do 15. oktobra potekala razstava Porta Alpina, drugi je sosednji lokal od Kult Puba Bled, kjer že pripravljamo prostor za Petshop in Petting-ZOO, tretji prostor pa predstavlja lokal v isti vrsti, kjer po novem letu planiramo odprtje igralnice za otroke. Slednjim želimo omogočiti ustvarjalne in kuharske delavnice ter še kvalitetnejša praznovanja rojstnih dni.
Kar nekaj prijateljev nas sprašuje, kdaj nam lahko pomagajo pri selitvi, zato na tem mestu objavljamo tudi trenutni načrt selitve. Na aktualni lokaciji bomo prisotni do konca jesenskih počitnic, torej do 3. novembra 2024, odprti tako kot ponavadi, razlika je le ta, da je Petshop svoja vrata v novem prostoru odprl že 15. oktobra 2024.
Veliki terariji in novi stekleni bazeni se bodo pričeli izgrajevati okoli 20. oktobra 2024. Občasno bi nam prav prišli pari močnih rok za pomoč mojstrom pri držanju plošč. V kolikor ima kdo, ki mu takšno delo ni odveč ali tuje, čas kadarkoli v terminu med 20. in 30. oktobrom, bomo veseli, če se nam javi. Močne punce ali fantje, ni važno. Lahko nas pokličete ali svoje podatke pustite na posebnem spletnem obrazcu.
Od 4. novembra 2024 dalje sledi prava akcija. Takrat bomo pakirali opremo, hrano, dekoracijo, muzejske eksponate, živali, manjše in srednje terarije, očistili bomo stekla, izpraznili stare substrate in veje za plezanje. Po načrtih, ki so že narejeni, jih bomo razporedili v nove prostore, na novo opremili in vanje namestili živali.
V tem obdobju bomo zelo hvaležni za vsako pomoč. Da bomo prostovoljce lažje organizirali, smo pripravili poseben obrazec, kjer pustite vaše podatke in termine, kadar bi lahko priskočili na pomoč. Prijava je možna TUKAJ.
Selitev za nas predstavlja izjemen finančni zalogaj. Kdor časovno ali fizično ne zmore priskočiti na pomoč, nam lahko pomaga z donacijo na Gogetfunding platformi, pomagate pa lahko tudi z nakupom letne vstopnice, ambasadorja živali, bonom za oskrbnika živali ali z nakupom vstopnic v predprodaji.
Tretji način, da nam pomagate, pa so donacije različne hrane za živali, knjig o živalih, rastlinah ali naravi, rastin za terarije (male ali velike), igrač za našo igralnico, veseli pa bomo tudi nasvetov, kako igralnico opremiti. Omenjene donacije začenjamo sprejemati po 15. novembru 2024.
Resnično verjamemo, da lahko s skupnimi močmi, trudom in ljubeznijo do živali v novem prostoru ustvarimo nekaj lepega in edinstvenega.
Nika Leben z ekipo in zverinicami




