Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 28°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi Pokljuka na koledarju največjih ......


ŠPORT

| |
14.06.2012      13:56
A A

Tudi Pokljuka na koledarju največjih tekmovanj prihodnje zimeDeli:

Tekmovalni koledar za zimsko sezono 2012/13 so sestavili tudi v Mednarodni biatlonski zvezi (IBU). Rudno polje in proge pod Viševnikom bodo po letu dni premora spet prizorišče za vse najboljše svetovne lovce na smučeh. Med 12. in 16. decembrom 2012 se bo karavana E.ON IBU svetovnega pokala premaknila iz avstrijskega Hochfilzna na slovenski sneg.

Pokljuka bo s tem obeležila tudi 20. obletnico prvih tekem za biatlonski svetovni pokal na slovenskih tleh. Tretji teden v novi tekmovalni sezoni bo gostila biatlonke in biatlonce, ki jih bo že tradicionalno prvi pozdravil švedski Östersund. Tokrat nekoliko drugače, saj se bodo biatlonci zadržali v Skandinaviji kar dva vikenda. Otvoritvena tekma bo že v nedeljo, 25. novembra pripadla mešanim štafetam. Po dveh dnevih premora pa se bodo biatlonski boji nadaljevali s posamičnimi, šprinterskimi in zasledovalnimi preizkušnjami, ki bodo na severu Evrope potekali vse do 2. decembra. V Hochfilznu se bodo biatlonci nato zaustavili le za naslednji konec tedna (od 7. do 9. decembra), pokljuški termin pa bo že teden za tem ponudil najbolj zanimive biatlonske tekme. Poleg šprintov in zasledovanj bosta tokrat na sporedu še oba skupinska štarta imenovana tudi "biatlonska formula 1". Organizacijski odbor Pokljuka je že pričel s svojim delom in nedavno je bil za njegovega predsednika imenovan minister za obrambo, g. Aleš Hojs.

 

Program tekem na Pokljuki

- sreda, 12. december: uradni trening
- četrtek, 13. december: šprint moški 10 km
- petek, 14. december: šprint ženske 7,5 km
- sobota, 15. december: zasledovalno moški 12,5 km in zasledovalno ženske 10 km
- nedelja, 16. december: skupinski štart moški 15 km in skupinski štart ženske 12,5 km

Štarni časi tekem še niso znani, saj zaradi televizijskih prenosov trenutno še potekajo njihova usklajevanja med Mednarodno biatlonsko zvezo in Evropsko radiodifuzno zvezo (EBU), so sporočili iz Smučarske zveze Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo