Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
19°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mlade in povsem konkurenčne


ŠPORT

| |
26.11.2015      00:04
A A

Mlade in povsem konkurenčne



Deli:

Za odbojkaricami Zgornje Gorenjske, ki po sezoni premora in igranju v drugi ligi ponovno igrajo med najboljšimi slovenskimi ekipami, je polovica rednega dela, njihova trenutna uvrstitev pa je v skladu s pričakovanji. Sedmo mesto med desetimi ekipami na prvenstveni lestvici morda ne zveni spodbudno, toda mlade igralke še okušajo 'slast' igranja med najboljšimi, zato je trenutna uvrstitev povsem spodobna. » Z zornega kota navijačev mesto, ki ga zasedamo morda res ni navdušujoče, toda s tem kar smo prikazali do sedaj, smo lahko kar zadovoljni. Nismo 'topovska hrana', z vsemi ekipami se lahko kosamo enakovredno, kar smo že dokazali, zato smo prepričani, da nam bo drugi del prinesel še več rezultatskega uspeha. Dekleta si bodo v prvem delu nabrale nekaj več izkušenj, predvsem pa so začutile prvoligaški utrip, ki se precej razlikuje od drugoligaškega, zato smo prepričani, da bo šla krivulja v drugem delu sezone navzgor,« pravijo v strokovnem štabu Zgornje Gorenjske, ki mu poveljuje glavni trener Iztok Kšela. Dekleta so bile na devetih tekmah v državnem prvenstvu tretjinsko uspešne, na dveh tekmah jih je pokopala ravno neizkušenost, imenitno pa so se odrezale proti aktualnim državnim prvakinjam iz Kamnika, ki so jim odščipnile niz, a tudi od velike senzacije niso bile daleč. » Za popolno presenečenje proti Calcitu nam je zmanjkalo nekaj sreče in pomanjkanje izkušenj, toda dokazale smo, da lahko igramo dobro odbojko. Resda smo na dveh tekmah igrale tudi slabše od pričakovanj, kar je posledica prevelike želje  ali pa nam v ključnih trenutkih popusti koncentracija, kar pa bomo odpravile v nadaljevanju sezone,« ocenjuje do sedaj opravljeno delo in zre v nadaljevanje sezone kapetanka Pia Blažič. Poleg Blažičeve, ki igra eno izmed glavnih violin v ekipe, trener Kšela na tekmah rotira večino igralk, v veliko pomoč pa sta tudi Američanki Kathhleen Anderson in Jessica Tramontozzi. Poleg omenjene trojice so v ekipi Zgornje Gorenjske še podajalki Manca Rotar in Eva Pogačar ter Alja Jerala, Nina Čuk, Taja Tučen, Meta Avsenik, Lea Crnkič, Mojca Klinar in Hana Marzidovšek. Cilj Zgornje Gorenjske v tej sezoni je v prvi vrsti obstanek v prvi ligi, tihi načrt je sicer uvrstitev v zgornji del razpredelnice (med šest najboljših, op. a.) po prvem delu prvenstva oz. po osemnajstih krogih, v pokalu Slovenije pa so se prebile med osem najboljših, v prvi četrtfinalni tekmi pa so bile uspešnejše od Nove Gorice, a jih čaka še povratni obračun. » Od deklet nihče ne zahteva uvrstitve v polfinale oz. na finalni turnir, toda s popotnico zmage s prve tekme, se nam morda posreči tudi zgodovinski uspeh,« o pokalnem tekmovanju pravijo v taboru Gorenjk. Čeprav je sezona šele na polovici, je povsem jasno, da je ekipa Zgornje Gorenjske, ki je sicer sestavljena iz pretežno igralk in še niso polnoletne, kvalitetna ekipa z odličnim trenerjem, zato je optimizem pred nadaljevanjem povsem na mestu, zastavljeni cilj(i) pa tudi povsem dosegljivi. Odbojkarice Zgornje Gorenjske bodo v mescu decembru odigrale še pet tekem, štiri v državnem prvenstvu in eno v pokalu, od tega bodo trikrat gostovale (Braslovče in Calcit v prvenstvu Nova Gorica v pokalu), dvakrat pa bodo igrale na domačem parketu v Zabreznici (proti Novi Gorici in Kopru). Dekleta igrajo odlično odbojko, zato si zaslužijo tudi podporo s tribun, vstop na tekme je prost.

Več informacij na www.ok-gorenjska.si.

 

Zoran Račič              


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!



Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo