Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Luka Špik bo nastopil na kraljevi regati v ......


ŠPORT

| |
04.07.2013      2:46
A A

Luka Špik bo nastopil na kraljevi regati v HenleyuDeli:

Bled - Najboljši slovenski veslač Luka Špik bo na povabilo organizatorjev nastopil na sloviti regati v Henleyju, katere častna pokroviteljica je britanska kraljica. Regata bo potekala od četrtka do nedelje, njena posebnost pa so dvoboji med posadkami. Za Blejca bo to že tretji nastop na Henleyu, letos še prav poseben zaradi nedavnega podpisa sporazuma o pobratenju Bleda in Henleya.


Luka Špik je danes odpotoval v Henley na Temzi, kjer bo popoldne opravil prvi trening, jutri pa ga že čaka kvalifikacijski dvoboj z Novozelandcem Josephom Sullivanom, ki je bil lani štroker zmagovitega dvojnega dvojca na OI v Londonu. Sicer se je v enojcu, v tekmovanju The Diamond Challenge Sculls, zbrala imanentna druščina skifistov, saj so tu trije iz lanskega olimpijskega finala, olimpijski prvak Novozelandec Mahe Drysdale, ki se po spomladanskem premoru vrača na sceno, bronasti Britanec Alan Campbell in šestouvrščeni Aleksander Aleksandrov iz Azerbadjana. Poleg njih pa med drugimi še že omenjeni Novozelandec Joseph Sullivan (olimpijski in dvakratni svetovni prvak v dvojnem dvojcu), Francoz Julien Bahain (večkratni medaljist na SP v dvojnem dvojcu, nazadnje bronast na Bledu) in Bolgar Georgi Bozhilov (tretji v enojcu na zadnji tekmi svetovnega pokala v Etonu). Nosilca sta Drysdale in Campbell, ki bosta izpustila kvalifikacije. V primeru zmage protu Sullivanu bo Luka v petkovem četrtfinalu nastopil proti boljšemu iz dvoboja Bahain – Dubois (BEL). Polfinale bo v soboto, finale pa v nedeljo.

 

Luka je pred odhodom takole razmišljal: »To bo moj prvi nastop v enojcu na Henleyu. Obeta se kar močna konkurenca, tu so Drysdale, Campbell, Sullivan ki bo moj prvi nasprotnik, Aleksandrov, Bahain in še drugi. Veselim se tega nastopa, saj je Henley nekaj takega, kar bi moral vsak veslač doživeti. Gre res za poseben dogodek. Ker sem zaradi krajše viroze zamudil svetovni pokal v Etonu, mi bo nastop sploh koristil in bo dober uvod za Luzern. Iz dneva v dan bodo bolj zahtevne tekme in upam, da pridem do konca, kar pa bo zelo zahtevno. Poleg tekmovalnega vidika pa gre tu še za veliko promocijo Bleda in Slovenije. Upam, da bomo v prihodnje v smislu pobratenja mest tam videli še več nastopov naših posadk.«

 

Kraljeva regata v Henleyu na Temzi je veslaško tekmovanje z najdaljšo tradicijo v zgodovini, prva je bila organizirana leta 1839. Kraljeva družina je častno pokroviteljstvo nad regato prevzela leta 1851 in vse od takrat je to eden od največjih športnih dogodkov v Veliki Britaniji, poleg konjskih dirk v Ascottu in tenisa v Wimbledonu. Henley je sicer povsem veslaško mesto, tu domuje največji britanski in verjetno tudi svetovni veslaški klub Leander, ki se lahko pohvali že s 112 osvojenimi olimpijskimi medaljami. Mesto slovi tudi po odličnem veslaškem muzeju, ki hrani bogato zbirko iz svetovne in britanske zgodovine veslanja.

 

Na henleyski regati sta od Slovencev doslej dvakrat nastopila Iztok Čop in Luka Špik in bila prva in druga. Letošnji nastop Luke Špika, ki zadnja leta tudi prebiva na Bledu, je še prav poseben v luči pobratenja Bleda in Henleya. Mesti sta namreč v duhu sodelovanja na področju veslanja in turizma letos spomladi podpisali sporazum o pobratenju, zato bomo na Bledu v ta namen 21. in 22. septembra gostili veslače iz vseh henleyskih veslaških klubov v sklopu državnega prvenstva, priredili pa bomo tudi dvoboj osmercev Bled-Henley.

 

Ostala reprezentanca trenutno trenira na Bledu in se pripravlja na finale svetovnega pokala, ki bo od 12. do 14. julija v švicarskem Luzernu. Tam bosta poleg Luka v enojcu nastopila še dva čolna. Po skupnem treningu pretekli vikend v Mariboru je bil oblikovan dvojni četverec, v katerem bodo veslali Aleš Zupan, Jan Špik, Gašper Fistravec in Jernej Markovc. V konkurenci lahkih veslačev pa se bo selektor odločil o nastopu Rajka Hrvata v enojcu ali dvojnega dvojca z Matevžem Malešičem.

 

Jernej Slivnik, VZS
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Kostanjeve jedi
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Kostanjeve jedi
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo