Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
10°C | 25°C
torek, 22.08.2017
8°C | 24°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
11°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Evropsko mladinsko na Bledu - prvi dan


ŠPORT

| |
09.06.2012      19:08
A A

Evropsko mladinsko na Bledu - prvi danDeli:

Na mladinskem evropskem prvenstvu, ki ta konec tedna, vzporedno z 57. mednarodno regato, poteka na Blejskem jezeru, je prvi dan prinesel dve neposredni uvrstitvi v veliki finale, eno uvrstitev v polfinale ter dve mali finali.

 

Slovenci imamo na mladinskem evropskem prvenstvu 5 posadk – enojca, dvojca, četverca, dvojnega četverca in dvojni dvojec mladink. Neposredno v veliki finale so se z zmago uvrstili Jernej Markovc v enojcu in Tomaž Jurše, Matej Grobelnik, Miha Ramšak in Gašper Ferlinc v četvercu.

Med enojci je torej zmagal Jernej Markovc (7:16.95) in si s tem prislužil direktno uvrstitev v jutrišnji veliki finale, ki bo točno ob 16. uri. V svoji skupini je premagal Belorusa Pavukouva, Rusa Kuzuba, Poljaka Wegrzycki-Szymczyka, Srba Mačkoviča in Ciperčana Antoniouva. V velikem finalu se je iz druge predtekmovalne skupine uvrstil Čeh Plocek (7:17.77). Poleg Čeha mu bodo družbo v velikem finalu delali Avstrijec Mario Santer, Azerbajdžanec Boris Yotov, Poljak Wegrzycki-Szymczky in Slovak Richard Vančo – ti so se v finale A prebili v popoldanskih repasažih.

Zmaga četverca v predtekmah (6:32.94), v katerem veslajo Tomaž Jurše, Matej Grobelnik, Miha Ramšak in Gašper Ferlinc, je prinesla še en veliki finale Sloveniji. V njem bodo še Italijani (Pietra Caprina, Oppo, di Seyssel, di Girolamo), ki so se prav tako neposredno uvrstili naprej z zmago in časom 6:32.26. Poleg njih pa še Čehi (Sum, Vodinsky, Omelka, Hodrment), Avstrijci (Seifriedsberger, Querfeld, Lehrer, Bobič), Romuni (Nechifor, Stefan, Buiceac, Cigea) in Turki (Kocak, Kayacan, Celik, Karadayi) – ti so se za vstop v finale A morali izkazati v repasažih. Veliki finale četvercev bo jutri ob 15.12.

 

V polfinale se je uvrstil dvojni četverec (Vid Pugelj, Tit Lagler, Gregor Vojvoda in Luka Pangos). V tej disciplini je bila najbolj številčna prijava, kar 17 čolnov, ki se je razvrstilo v tri predtekmovalne skupine. Prvi dve mesti sta peljali v polfinale in naši posadki se je z drugim mestom uspelo uvrstiti vanj (6:16.68). Za dobro sekundo so jih prehiteli le Poljaki (6:14.95). Iz preostalih dveh skupin so se v polfinale uvrstili Italijani, Madžari, Romuni in Ukrajinci. Jutri jih ob 8.44 čaka polfinale, ko se bo odločilo, ali gredo v veliki ali mali finale. Za prva tri mesta se bodo borili s Hrvati (Ančič, Baričevič, Privrat, Situm), Romuni (Buznean, Bocancea, Enache, Colceag), Italijani (Mumolo, Crippa, Evangelisti, Rambaldi), Latvijci (Reitmanis, Niedzviedzis, Balčuns, Putninš) ter Srbi (Milovanovič, Novakovič, Miloševič, Jošič). V drugi polfinalni skupini ob 8.51 pa bodo veslali Rusi, Madžari, Poljaki, Ukrajinci, Čehi in Belorusi.

 

Matjaž Kocjančič in Žan Črnac sta se danes prva od naših predstavila na vodi. Z rezultatom 7:23.23 sta se uvrstila na peto mesto, ki je vodilo v popoldanski repasaž. V repasažu sta bila tretja - 7:05.51 (za Srboma - 6:55.67; in Poljakoma - 6:56.91), kar pa jima je prineslo mali finale. Jutri ob 10.10 se bosta za uvrstitev od 7. do 12. mesta pomerila z Rusoma (Ostrizhnyi, Bolozin - danes sta ju prehitela tako v predtekmah in repasažih), Turkoma (Boluk, Kartal), Litvancema (Babarskas, Bernotas) in Ukrajincema (Cherkashyn, Dzyhyrei - v repasažih sta bila za našima).

 

Mladinki v dvojnem dvojcu Sanja Savanovič in Tinka Kersikla sta bili v predtekmovanju četrt in sta se popoldne prav tako še enkrat spopadli s konkurentkami. Prvi dve mesti sta vodili v veliki finale, ostala pa v finale B. Njuno 5. mesto torej pomeni jutrišnji mali finale, ki se bo odvijal ob 10.17. V njem bodo tekmovali le 4 čolni - naš, srbski – Mrđa, Jošić – (ki sta ga Sanja in Tinka v predtekmovanju prehiteli, v repasažu pa je bilo ravno obratno), poljski – Wika, Wieliczko – in češki – Dvorakova, Nebazniva, so sporočili z Veslaške zveze Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo