Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
15°C
JUTRI
26°C
16°C
Oceni objavo

Petje in tek zbližujeta in povezujeta

Učenci Podružnice Bohinjska Bela smo se pridružili projektu Vseslovensko petje s srci. Konec aprila smo se zbrali v šolski telovadnici in prepevali. Petje nas združuje in povezuje že od nekdaj. Ima pa tudi terapevtski učinek.  S petjem izkazujemo in krepimo svojo domovinsko pripadnost, tradicijo in ohranjamo kulturno dediščino. Zato je še posebej pomembno, da ohranjamo petje slovenskih ljudskih pesmi. Na naši šoli imamo pevski zbor, v katerega so vključeni skoraj vsi učenci. Vodi ga učiteljica Veronika, ki poskrbi za pester nabor različnih  pesmi. Poleg petja pa skrbimo tudi za veliko gibanja, ki nas ohranja zdrave. Na sončen aprilski dan smo še drugič letos tekli za dober namen. V sodelovanju s projektom Tek podnebne solidarnosti so učenci pretekli veliko kilometrov in tako izkazali solidarnost do ljudi v Afriki, ki so jih podnebne spremembe najbolj prizadele. Na naši šoli bomo še naprej skrbeli za ohranjanje kulturne dediščine in za zdrav duh v zdravem telesu.


Urška Beber, Podružnica Bohinjska Bela 

Oglejte si tudi