Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

5. NOČ Z ANDERSENOM – 2015


OSNOVNA ŠOLA

| |
02.04.2015      00:07
A A

5. NOČ Z ANDERSENOM – 2015


V naši šolski knjižnici smo že peto leto brali z Andersenom. Noč z Andersenom poteka po celem svetu na isto noč. Letos je bilo to 27. in 28. marca, mi pa smo nekoliko pohiteli in smo brali 20. in 21. marca. Glavni moto naše pravljične noči je bil : MLADI BRALCI GREMO S PRAVLJICO OKOLI SVETA.


Večer v šolski knjižnici
Večer v šolski knjižnici
Deli:

Zelo težko je bilo izmed zavzetih bralcev in obiskovalcev naše knjižnice izbrati učence. Na koncu smo na noč z Andersenom povabili 34 učencev od 4. do 6. razreda, starih od devet do dvanajst let. Poleg vodij Marine Vukaševič in Saše Zupan smo k sodelovanju za izvedbo delavnic pritegnili še  učiteljice Bernardko Bernard, Ireno Burja, Meto Sebanc in Matejo Sirk.

Zbrali smo se malo pred šesto uro. Odložili prtljago in se na hitro seznanili s potekom noči.Ob šestih smo v  šolski knjižnici pričeli s kulturno prireditvijo ob otvoritvi razstave likovnih del naših učencev: PRAVLJICE NA PLATNU. Po prireditvi smo udeležence razdelili v pet  skupin. Odšli smo iskat  SKRITE PRAVLJICE, ki so bile skrite ob blejskih znamenitostih. Na posameznih točkah smo za pravilne odgovore prejeli po en vilinski znak. Za varnost  je vsako skupino  spremljala po ena učiteljica. Zadnja točka pred šolo nas je popeljala na cilj. Vodilo večera je:  MLADI BRALCI GREMO S PRAVLJICO OKOLI SVETA! Ker je že krulilo v želodčkih, si je vsak ustvaril svojo pravljično pico. Eni vilinsko, pa grdega račka, palčka…

In že smo na poti po delavnicah:  

  • ZRCALCE  -   DDP – obojeročno ustvarjanje
  • CVETLICE MALE IDE – ustvarjanje mehkih obeskov iz filcane volne
  • NAROBE BESEDE – 35 mladih pravljičarjev -  čisto nova pravljica
  • LONČEK KUHAJ   - izdelovanje sladkih zalogajčkov

Ko smo z delavnicami zaključili  je bila ura že eno ponoči. Pripravili smo si ležišča. Sledila je še posebna pravljica za lahko noč. Mladi bralci so kmalu ugotovili, da je to njihova pravljica. Pravljica, ki so jo soustvarjali sami.

Ko so že skoraj ptički peli jutranjo pesem, smo odšli v svoj spalni kotiček. Eni smo brali, drugi so si pripovedovali čarobne zgodbe, tretji… Ob sedmih je bilo kar težko vstati. Pa je minila, tako težko pričakovana noč! Naslednje leto pa….
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
SELIŠKA CESTA 3
Tel:(04) 578 06 20

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo