Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

15 let lutkovnega krožka na OŠ prof. dr. ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
15.04.2014      8:50
A A

15 let lutkovnega krožka na OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled


V tem šolskem letu lutkovni krožek praznuje 15 let delovanja pod mentorstvom Elizabete Žnidaršič S. – Erži.


Drevo ima srce
Drevo ima srce
Deli:

V letošnjem letu smo pripravili predstave Poslednji škrat, prirejeno besedilo po istoimenski knjigi Vladimirja Verdnika. V njej so se z odrskim debijem predstavili tretješolci in četrtošolec, ki se je z lutko spoprijateljil že v lanskem letu. Preizkušene lutkarice so pripravile predstavo Drevo ima srce in sicer v senčni tehniki. Z zgodbo, ki so jo uprizorile, so ganile marsikatero srce v dvorani. Ob premieri  smo  v goste povabili Otroški pevski zbor pod vodstvom Irene Kosmač. Ubrano so zapeli nekaj simpatičnih pesmi in prisrčno popestrili večer.

Prav posebej za to priliko pa so se zbrali tudi« stari lutkarji«, ki zdaj že obiskujejo srednje šole in pripravili krajšo lutkovno – igrano improvizacijo. Z veseljem smo v dvorani pozdravili tudi prvo generacijo lutkaric, ki je pred več kot desetletjem žela uspehe z lutkovno igrico Zeleni fantek. Ob dogodku  nas je šola presenetila z rojstnodnevno torto.

Premiero so si ogledali tudi prizadevni bralci, ki so večer nadaljevali v Noč z Andersenom.

 

V petnajstih letih se je nabralo preko 40 lutkovnih prireditev, s katerimi smo nastopali po bližnji in daljni okolici. Skupine se redno uvrščajo na selekcionirana območna srečanja lutkarjev v Kranju, v letih 2008, 2010 in 2011, pa je skupina, poimenovana fantov Zvezdni prah žela še prav posebne uspehe s svojimi avtorskimi predstavami Vojna zvezd VII, J&J in 23 ur- 1 frej.com. Uvrstili so se na državno srečanje lutkarjev in prejeli zlata priznanja. Tudi ostale skupine po mnenju selektorjev dosegajo visoko kvaliteto, je zapisala mentorica Elizabeta Žnidaršič S.

Ob obletnici je na ogled tudi razstava lutk iz preteklih let. Razstava bo na ogled do petka, 18. aprila, 2014. Vabljeni na ogled!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
SELIŠKA CESTA 3
Tel:(04) 578 06 20

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo