Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
10°C
2°C
JUTRI
6°C
7°C
Deli

Ob krajevnem prazniku v Zasipu

Kot vsako leto, so se tudi letos v sklopu praznika v Zasipu zgodile številne prireditve, kot so Zasipške igre, spominski pohod z Mežakle na Hom, kabaretski večer z Laro Jankovič in že omenjeni balinarski turnir Antona Burje, pohod v zgornjo Krmo, spominski pohod skozi Vintgar, večer z dalmatinskimi Klapami na Homu in slavnostna seja Krajevne skupnosti Zasip s kulturnim programom, ki je potekala v petek, 2. avgusta 2019, ob 19. uri, v Kulturnem domu Zasip. Pred tem smo si lahko ogledali prikaz reševalne akcije PGD Zasip, ki je predvsem razveselila najmlajše, saj so se z lestvijo jeseniških gasilcev povzpeli visoko v nebo in bosi tekali po peni na cesti. Aljaž Vidic, predsednik Krajevne skupnosti Zasip, je podelil priznanja za posebne dosežke. Zbrane je nagovoril tudi župan Janez Fajfar in pohvalil delovanje društev na »oltarju Gorenjske«. Ogledali smo si tudi arhitekturne rešitve Andreja Jarca, ki je izdelal idejni projekt za novi objekt in okoliško ureditev na Homu. Turistično društvo je izvedlo razpis za najboljšo fotografijo Zasipa, prvo mesto pa sta si z izvrstnimi fotografijami razdelila domačin Nejc Hlebanja in Miro Zalokar iz Gorij. Prav tako so podelili priznanja za najlepše urejene hiše. Za kulturni program so poskrbeli oktet LIP Bled z Vido Mihelčič in naši mladi kulturniki, harmonikar Jure Pavlič in plesalke Valentina, Julijana in Ela Rosa. Zaključili smo s pogostitvijo in klepetom v naši na novo prebeljeni dvorani.

 

Aljaž Vidic, predsednik KS Zasip

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi