Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

40 let Krajevne skupnosti Zasip


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
31.07.2013      9:07
A A

40 let Krajevne skupnosti ZasipDeli:

Zasip - Krajevna skupnost Zasip letos praznuje 40 let delovanja. Ob letošnji obletnici bodo zato prireditve in dogodki še bolj pestri in zanimivi, še posebej, ker je blejska občina uspela urediti dolgoletno rano krajevne skupnosti - komunalno infrastrukturo v naselju Rebr. Za ta dosežek bodo Zasipljani občini s hvaležnostjo podelili priznanje Krajevne skupnpsti, ki ga bodo letos prejela tudi vsa društva v kraju.

 

PROGRAM PRIREDITEV OB PRAZNIKU

petek, 2. avgust:

  • ob 17. uri: Slavnostna otvoritev Rebra, nastopajo Godba Gorje, Prgarke in KUD Zasip
  • ob 19. uri: Dom krajanov, slavnostna seja ob 40 - letnici KS Zasip, podelitev priznanj KS in priznanj TD
  • ob 20. uri: Dom krajanov, otvoritev razstav vezenih prtov in Zasip v sliki

 

Razstavo vezenja so pripravile Katarine,  vezilje in umetnice v ročnih delih, ki že vrsto let ustvarjajo v Zasipu. Letos se lahko pohvalijo, da so skupaj s kolegicami iz Gorij in Mlinega razstavljale kar na treh prizoriščih hkrati - v Zasipu, Gorjanskem domu in na Mlinem. Največ izdelkov je nastalo v tehniki rešelje. To je prijetna tehnika, ki pa zahteva več pazljivosti in natančnosti, na koncu pa je ves trud poplačan z zares lepim izdelkom. Na razstavah v vseh treh krajih so prikazale  klekljarske izdelke, narejene na različne načine. Obiskovalci so jih lahko občudovali v zavesah, ulite v uri in krožniku, slikah in prtiču. 

 

Razstava Zasip v sliki je delo slikarja in grafika Cirila Kraigherja. Kot je zapisal likovni kritik ddr. Damir Globočnik, so zlasti poznane avtorjeve upodobitve gorenjskih mlinov, žag in drugih arhitektonskih spomenikov pol preteklih časov. Ciril Kraigher ima odlično risarsko tehniko, ki jo je bogatil pri prof. Antonu Žnidaršiču, s svojim delom pa je zabeležil oziroma ohranil spomin na marsikatero stavbo ali vaški ambient, z odločitvijo za likovno interpretacijo, ki je temeljila predvsem na črni liniji, pa nas je opozarjal na neizbežno usodo upodobljenega motiva sveta.

Tokratna razstava je v celoti posvečena Zasipu, na ogled bodo avtorjeva dela, marsikatera od njih so v zasebni lasti, ki so nastala iz ljubezni in spoštovanja do domačega kraja. 

 

nedelja, 4. avgust:

  • ob 8.uri: pohod skozi sotesko Vintgar, zbor pri Domu krajanov, organizira Zveza borcev Zasip
  • ob 11. uri: piknik na Homu, organizira PGD Zasip

 

nedelja, 11. avgust:

  • ob 7. uri: pohod v Zgornjo krmo, organizira Agrarna skupnost Zasip
  • ob 13. uri: piknik v Krmi

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo