Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Za gledališče vas stopi skupaj


KULTURA

| |
09.11.2013      8:20
A A

Za gledališče vas stopi skupajŠola na Bohinjski Beli, s katero gledakišče zelo dobro sodeluje.
Šola na Bohinjski Beli, s katero gledakišče zelo dobro sodeluje.
Deli:

Bohinjska Bela - Gledališče Belansko je zelo pomemben del življenja na Bohinjski Beli, kar potrjuje tudi režiserka Bernarda Gašperčič, ki že nekaj sezon ustvarja in dela z belanskimi igralci in ostalo ekipo. Zagrizeno se je lotila tudi dela z najmlajšimi, ki so letos svojo prvo premiero že uspešno postavili na oder in se z njo predstavili tudi po drugih krajevnih skupnosti. Užaljenega medvedka so si namreč najmlajši občani lahko ogledali že ob tednu otroka.

Zelo delavna pa je tudi odrasla igralska skupina, ki trenutno po sosednjih odrih in tudi širše gostuje s kar dvema predstavama - Krojačem za dame in Pigmalionom, ki ga igrajo že tri sezone. ''Pripravljamo tudi novo predstavo, Na smučišču. Gre za nekoliko drugačen žanr, sladko - grenko komedijo, kot je zapisal avtor John Godber, '' pravi Bernarda Gašperčič in dodaja, da pri izbiri besedila za uprizoritev vedno pazi, da igralci z vsako novo predstavo rastejo in se učijo. ''Seveda izbiramo predvsem komedije, kjer pa zelo pazim, da to niso zgodbe na prvo žogo, pač pa da imajo igralci vedno možnost lastnega razvoja.''

Z najmlajšimi se dobivajo enkrat tedensko, kjer se otroci učijo gledališke abecede, giba, osnov spoznavanja odra. Kadar načrtujejo novo predstavo, pa vedno na pomoč priskočijo vaščani. '' Brez njih gledališča na Beli ne bi bilo,'' je prepričana Bernarda Gašperčič.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo