Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 28°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Umetniška razstava v skednju


KULTURA

| |
22.06.2015      00:02
A A

Umetniška razstava v skednjuFoto: A. Žolger
Foto: A. Žolger
Deli:

Na Bohinjski Beli se bodo v mesecu juliju odprla vrata vsaj 200 let starega skednja. Le-ta je edini še originalno ohranjen objekt nekdanje Štengarjeve kmetije. Njegova namembnost bo tokrat kulturno obarvana.

Tri umetnice v samoorganizaciji pripravljajo razstavo z naslovom TUKAJ, ZDAJ IN VEČ 100 LET NAZAJ. Predstavile se bodo Anja Bunderla, Saša Vrečko in Alenka Žolger. Anja je že uveljavljena slikarka, čebelarka in univ.dipl. profesorica lik. umetnosti, doma iz Podhoma. Alenka in Saša pa sta ljubiteljski ustvarjalki z Bohinjske Bele. Alenka se tokrat prvič predstavlja z oblikovanjem lesa in fotografijo, Saša pa že nekaj časa samostojno razstavlja svoje slike.

Na tokratni razstavi si boste lahko ogledali slike na platnu, panjske končnice, poslikave na lesu, fotografije v unikatnih okvirjih in starinske predmete. Glavno sporočilo dogodka je oživitev naše ljudske dediščine skozi sodobno umetnost. Vsa dela združuje motivika starih obrti, poslikanih skrinj naših babic in simbolov gorenjske krajine. V sodelovanju z Gorenjskim muzejem iz Kranja bo na razstavi možen ogled knjige Katalog poslikanega pohištva, ki se hkrati tematsko nanaša na izbor nekaterih motivov obeh slikark.

Prav tako bo na voljo Anjina zbirka pesmi » Slika iz preteklosti: z okolš'no, Bled, prekrasen si «, ročno izdelana knjižica, ki je nastala v sodelovanju z Grajsko tiskarno. Predstavljeni bodo tudi prvi ročno izdelani spominki Bohinjske Bele, ki so rezultat skupnega sodelovanja Alenke in Saše. Vse tri ustvarjalke druži ljubezen do narave, naše dediščine, rokodelstva in nenazadnje do umetnosti.

Razstava bo potekala od 16.7. do 22.7., vsak dan od 18. do 21. ure, razen nedelje. 19.7. se namreč na vasi odvija Marjetin sejem, zato bodo vrata skednja na nedeljo odprta od 14. do 17.30. ure. V zgornjem delu vasi bo pri spominskem znamenju in koritu označena pot do skednja (parkirišče je na voljo v starem jedru vasi ali pri osnovni šoli). Lepo vabljeni vsi ljubitelji umetnosti, rokodelstva in vsega starega.

Saša Vrečko

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo