Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditve ob slovenskem kulturnem prazniku


KULTURA

| |
04.02.2015      00:08
A A

Prireditve ob slovenskem kulturnem praznikuDeli:

Osrednja prireditev na Bledu bo tudi letos v nedeljo, 8. februarja ob 10h30 pred Prešernovim spomenikom.  

V nedeljo, 8. februarja,  organizira Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Gorenjska tradicionalni, že 13. pohod spomina in prijateljstva iz Radovljice do Prešernovega  spomenika na Bledu, pot jih bo potem vodila skozi Piškovco v Vrbo.

 

Zbor in prijava pohodnikov bo od 7.00 do 7.50 pri Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici, Kranjska cesta  24, od koder bodo pohodniki po pozdravnem nagovoru ob 7.50 krenili na okoli 14 km dolgo pot.

 

Ob Prešernovem spomeniku na Bledu bo ob 10.30 krajša proslava. Na njej bodo sodelovali recitatorji Osnovne šole prof. dr. Josipa Plemlja z Bleda in Veteranski pevski zbor. Prisotne bo nagovoril predsednik Državnega sveta Republike Slovenije Mitja Bervar.

 

Takoj po proslavi, predvidoma ob 11.00, bodo pohodniki nadaljevali pot skozi Piškovco v Vrbo, kamor bodo prispeli okoli 12.45.

 

Organizatorji pričakujejo in želijo, da bi se  skupini, ki bo prišla iz Radovljice, na Bledu priključili še tisti, za katere je celoten pohod prezahteven,  zmorejo pa dvourno hojo od Bleda do Vrbe.

Po prihodu v Vrbo bo Veteranski pevski zbor tudi tam zapel, pohodniki pa se bodo ob 13. uri lahko udeležili proslave v Vrbi. 

 

Prijavnina za pohod znaša 5 €.  Organizator za pohodnike zagotavlja čaj na Bledu, zdravstveno oskrbo na pohodu, avtobusni prevoz Vrba – Radovljica, ki bo za  pohodnike organiziran od 13. do 14.30, ter enolončnico z napitkom ob vrnitvi na zbirno mesto.

 

Pot pohoda je letos malce spremenjena , a pohod ni zahteven, saj poteka po ravninskem predelu in bo izveden v vsakem vremenu. Obleko in opremo prilagodite vremenskim razmeram.

 

Že 6. februarja bo ob 18. uri v Zadružnem domu v Ribnem slovesnost, ki jo pripravljajo v domači krajevni skupnosti. V Blejskem mladinskem centru se bo kulturni dopoldan začel 7. februarja ob 10. uri. Slikarsko društvo Atelje Bled ob slovenskem kulturnem prazniku prireja razstavo, ki jo bodo slovesno odprli 7. februarja ob 18. uri v Festivalni dvorani Bled. V soboto ob 19. uri bo v Infocentru Triglavska roža slovesnost, ki jo pripravljajo člani in članice Kulturnega društva Bohinjska Bela. Na sam praznik, v nedeljo, 8. februarja ob 11. uri pa Prešernovanje pripravljajo v Sportini, in sicer pred Vilo Prešeren.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo