Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
7°C
JUTRI
24°C
10°C

"Kulturna dediščina Bleda : vasi Zagorice, Želeče in Mlino"

Domačinka Maja Vrtačnik, članica Društva za varstvo okolja Bled, je letos že četrtič predstavila kulturno dediščino Bleda s predavanjem in razstavo v blejski knjižnici. Letos je po registru kulturne dediščine občine Bled poiskala in fotografirala stanje dediščine vasi Zagorice, Želeče in Mlino.
         Lansko leto nam je predstavila kulturno dediščino vasi Grad in Rečica, leta 2016 vasi okrog Bleda : Bohinjsko Belo, Slamnike, Kupljenik, Zasip, Selo, Bodešče, Ribno in Koritno, leta 2015 pa naravno dediščino naše občine. V prihodnjem letu bo poiskala in fotografirala jame in brezna v občini Bled. 
      Maja pridno in vztrajno išče točke blejske naravne in kulturne dediščine. Določena mesta obišče večkrat, da nastane dobra fotografija. 
     Razstava kulturne dediščine Zagoric, Želeč in Mlinega je na ogled do konca aprila v čitalnici blejske knjižnice

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi