Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
11°C
JUTRI
19°C
14°C
Deli
2208

"Igre spomina nekega otroštva"

Marjan Zupan iz Podhoma je predstavil svojo novo knjigo v blejski knjižnici.
Domačin Marjan Zupan, ki zapisuje zgodovino našega kraja, je letos v samozaložni izdal zbirko kratkih zgodb Igre spomina nekega otroštva. Lepi in težki spomini na otroška leta v šestdesetih in prvi polovici sedemdesetih let prejšnjega stoletja so pristen dokument časa. Čarobnost otroštva je opisal v  zgodbah o prvih smučeh Elan, o prvih filmih in glasbi, ki je mladino prevzela v tistem času, dogodivščinah otrok na vasi, ko so prihajali turisti,...
  Predstavitev knjige je bila v četrtek, 18. maja v blejski knjižnici. Lojze Zupan je vodil pogovor z avtorjem in  ga na hudomušen način povprašal po spominih in občutkih ranega otroštva. Večer so z nastopom popestrili učenci Glasbene šole Radovljica
   Marjan Zupan je napisal že več knjig : Podhom : gorenjska vas skozi čas, Divja romantika soteske Vintgar, Gorjanskih 100 : Godba Gorje 1907 - 2007, Steze in izviri, 120 let gasilstva na območju občin Bled in Bohinj, Tisočletni grad : Blejski grad.  Kot sooavtor je sodeloval pri knjigah Blejski grad : 1000 let prve omembe, Obrt in podjetništvo skozi čas, 100 let železnice na Bledu, Radovna, dolina reka in ljudje. Zbral je folklorne pripovedi z visoke Gorenjske in iz Kanalske doline v knjigi Rpečnikova vučca.
   Marjan Zupan je kot odličen poznavalec zgodovine in običajev domačega kraja avtor mnogih člankov in prispevkov v naših lokalnih medijih in časopisih.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi