Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Festival Bled pred 18. začetkom


KULTURA

| |
30.06.2013      13:39
A A

Festival Bled pred 18. začetkomDeli:

Bled - Na Bledu se julija ponovno začne festivalsko dogajanje. Zvrstilo se bo štirinajst večernih koncertov ter dvanajst matinej. 4. julija bo pred Festivalno dvorano koncert na prostem Big Banda KK, ki bo izvajal orkestralno prirejena dela znane glasbene skupine Depeche Mode. Ta njihov projekt jih bo takoj po nastopu na Festivalu Bled popeljal na Montreux Jazz festival v Švici, kamor so bili povabljeni kot prvi in edini slovenski big band.

Sledili bodo klasični koncerti Godalnega ansambla iz Melbourna, koncert mladih talentov, Mladih ljubljanskih solistov ter Ljubljanskega godalnega kvarteta in Tarini kvarteta. Slednja imata koncert ob 30-letnici delovanja. V času do 12. julija bodo tudi finali mednarodnih tekmovanj za violino, violo in komorno glasbo - letos že petnajstič.

 

13.julija se festivalsko dogajanje seli na Belvedere, kjer bo odmevala zabavna glasba - skupino Nula Kelvina odlikujejo sočna, nekonvencionalna besedila, njihov prvenec Možgani na paši pa je dodobra prerešetal slovensko glasbeno sceno. Naslednji dan se bodo obiskovalci predali ritmu tanga v izvedbo skupine Vesne Zornik, markantnim glasom skupine Katalena; sledi »Še ena pomlad« v izvedbi Nane Milčinski na besedila njenega deda Frana Milčinskega Ježka; naslednji dan nas bo očaral flamenco, festival pa bodo zaključili Sanjari iz Beograda.

Festival Bled torej letos prinaša veliko novega in zanimivega, predvsem pa bo zadostil zelo različnim in pestrim glasbenim okusom!

 

Selma Brence in RP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo