Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
14°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 32°C
torek, 21.08.2018
15°C | 31°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Blejski Vodni Festival je danes odprl svoja ......


KULTURA, TURIZEM, GOSPODARSTVO, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
15.06.2017      16:21
A A

Blejski Vodni Festival je danes odprl svoja "modra" vrataDeli:

(Bled, 15. junij 2017) Danes se bo na Bledu odvil prvi dan mednarodnega BLEJSKEGA VODNEGA FESTIVALA (BWF). Otvoritev festivala se bo začela ob 11. uri s sprejemom gostov na modri preprogi ter ob 12. uri nadaljevala v Festivalni dvorani z uradno otvoritvijo dogodka. Dvodnevni dogodek bo postregel z nekaj političnega dogovarjanja, okroglimi mizami, predstavitvami dobrih praks, filmskim doživetjem in odličnimi gosti v čudovitem okolju. Vse v povezavi z modrim zlatom, vodo.

 

Že pred uradno otvoritvijo dogodka bo v prostorih Festivalne dvorane potekalo pomembno zasedanje Mednarodne komisije za Savski bazen. Sestanek bo zaprtega tipa, sprejel pa se bo dokument izdelan v sodelovanju s Svetovno banko za razvoj v porečju Save, ki bo nato predstavljen na konferenci predsednikov vlad JV Evrope, v Trstu, 15.7.2017, kot  primer dobre prakse čezmejnega sodelovanja v mednarodnem porečju. V tem času bo potekalo tudi interno srečanje TERIS (Združenje za evropsko teritorialno sodelovanje) in Regionalnih razvojnih agencij. Na otvoritveni slovesnosti bo g. Mitja Bricelj, sekretar na Ministrstvu za okolje in prostor RS, predal predsedstvo Komisije za Savski bazen Bosni in Hercegovini. Po slovesnosti sledi novinarska konferenca.

 

Ob 14.30 bo sledila okrogla miza z naslovom Kaj se skriva za besedo »voda« z moderatorjem g. Dejanom Ladiko ter gosti g. Jernejem Smislom, direktorjem korporativnih odnosov Pivovarne Laško Union, g. Mihaelom J. Tomanom, profesorjem in prodekanom Biotehniške fakultete v Ljubljani, ter članom odbora BWF, g. Mitjo Bricljem, sekretarjem na Ministrstvu za okolje in prostor RS ter članom odbora BWF, in g. Martinom Šolarjem, direktorjem WWF Adria.

 

Popoldanski termin je rezerviran za filmsko doživetje. V Festivalni dvorani bosta najprej na sporedu kratka dokumentarna filma Water cycle in Proteus hunters, režiserja Cirila Mlinarja Cica, nato pa ob 16.15 sledi dokumentarni film We Are Water, kanadske potapljačice, raziskovalke vodnih globin ter filmske ustvarjalke, Jill Heinerth.  

Ob 18. uri si bomo lahko ogledali celovečerni film Čreda odličnega srbskega igralca in režiserja, Nikole Koja. Vsi filmski užitki so brezplačni.

 

Vabljeni, da se nam pridružite 15.6. ob 12:00 v Festivalni dvorani na Bledu na otvoritvi dogodka, kjer bo Slovenija predala predsedujočo funkcijo Savske komisije  Bosni in Hercegovini. 
Povezave:www.bledwf.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo