Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
4°C
JUTRI
15°C
4°C
Oceni objavo

Predstavitev knjige KUHAM DOMAče

V sredo, 25. 10. 2023, je bila v Medgeneracijskem centru na Bledu predstavljena knjiga KUHAM DOMAče - Kulinarični sprehod po Zgornji Gorenjski.
Knjigo so finančno podprle Občina Bled, Gorje, Kranjska Gora in Radovljica, izdala pa jo je Razvojna agencija Zgornje Gorenjske. V njej je zbirka receptov kuharic in kuharjev ter gostincev celotnega območja Zgornje Gorenjske. Namen  projekta je oživljanje prehranske dediščine s čimer nesnovna kulturna dediščina ne bo potonila v pozabo. Župan Občine Bled Anton Mežan je poudaril, da so naše mame in babice znale iz skromnih sestavin ustvariti prave kulinarične čudeže. 
Promocija se je zaključila s pogostitvijo in podelitvijo knjige udeležencem dogodka, ki se bodo lahko tudi sami preizkusili v pripravi okusnih jedi.


Občina Bled

Oglejte si tudi